Rize-Pazar’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Rize-Pazar’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Rize-Pazar’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

PAZAR-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm Türkiye'de gün boyu düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.

Cumhuriyet Bayramının 96.yıl dönümü kutlamaları Rize-Pazar’da başladı.

28 Ekim 2019 Pazartesi(bugün) Saat 13.00 de Pazar Demokrasi Meydanında Atatürk anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının Çelenk koymasıyla başlayan tören, 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.

Törene Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi, Garnizon Komutanı Coşkun Yaşar Kurteş, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Cumhuriyet Başsavcısı Sami Kılıç, Ziraat ve Doğa Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Fatih Seyis,Pazar Meslek Okulu Müdürü Prof.Dr.Adil Bakoğlu,İlçe andarma Komutanı Zeki Alican Tanık,İlçe Emniyet Müdürü Mesut Demirdaş,Resmi Kurum ve Kuruluşları müdürleri, STK temsilcileri, Siyasi Parti temsilcileri, okul müdürleri. Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Ardından Kaymakamlık Makamında Kaymakam Ayhan Terzi, daha önce belirlenen sıraya göre yapılan davete katılanların tebriklerini kabul etti.

Program 29.10 2019 Salı günü Saat 10.00 da Pazar Mehmet Akif Pirim Kapalı Spor Salonunda devam etmek üzere sona erdi.

Resmi Gazete ‘de yer alan bilgilere göre; 1923 yılında Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim günü Ulusal Bayramdır. Türkiye'nin içinde ve dışında Devlet adına yalnız bugün tören yapılır. Bayram 28 Ekim günü saat 13.00'ten itibaren başlar ve 29 Ekim günü devam eder.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER