YAŞ ÇAY ÖDEMELERİNİN ÖDENMESİNE BAŞLANDI

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kamuoyunu bilgilendirme açıklamasında; “16 Mayısta başladığımız ve bugün itibariyle (30.06.2022) tamamladığımız birinci sürgün kampanya döneminde; yaş çay üreticilerinden 212 bin ton yaş çay alımı yapılmış olduğu açıklandı.

YAŞ ÇAY ÖDEMELERİNİN ÖDENMESİNE BAŞLANDI

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kamuoyunu bilgilendirme açıklamasında; “16 Mayısta başladığımız ve bugün itibariyle (30.06.2022) tamamladığımız birinci sürgün kampanya döneminde; yaş çay üreticilerinden 212 bin ton yaş çay alımı yapılmış olduğu açıklandı. Elde edilen bu yaş çaylardan 42 bin ton kuru çay üretilmiştir. Birinci Sürgün boyunca fabrikalarımızın hiçbirinde kontenjan uygulanmadan, serbest mubayaa yapılarak çok rahat ve huzurlu bir şekilde alımlarımız tamamlanmıştır.” denildi.

MAYIS AYINDA SATIN ALINAN YAŞ ÇAY ÖDEMELERİNİN ÖDENMESİNE BAŞLANDI

Çay İşletemelri Genel Müdürlüğü üreticileri ve kamuoyunu bilgilendirme açıklamasının devamında, “Yıllardır yaptığımız üzere ürün bedeli ödemeleri kapsamında bu yıl da aynı uygulamaya devam edilerek; mayıs ayında aldığımız 92 bin ton yaş çayın ödemelerini bugün (30Haziran Perşembe) yani bir günde ödeyip tamamlıyoruz. İkinci sürgün dönemi öncesinde bütün fabrikalarımızda bakım-onarım, temizlik gibi hazırlık çalışmalarına başlanılmış olup; Temmuz ayının ilk haftasında, ikinci sürgün yaş çay alımlarına başlamayı planlıyoruz. Bu vesileyle bütün üreticilerimize bereketli, huzurlu ve sağlıklı günler dileriz. Yaklaşmakta olan mübarek kurban bayramınızı tebrik ederiz.” şeklinde açıklandı. Kaynak: Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü-

Haber: Bayram Ali Kavalcı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER