Vali Rize'de öğrencilerin sorularını cevapladı

Rize Merkez TOBB İlkokulu öğrencileri, Okul Müdürü Bektaş Bekir Bulut, sınıf öğretmenleri Bilgi Afacanlar ile birlikte İnsanlar ve Yönetim ünitesinde, Yerel ve Merkezi Yönetim konusunu Rize Valiliği'nde işledi.

Vali Rize'de öğrencilerin sorularını cevapladı

İlimiz merkezinde bulunan TOBB İlkokulu 4E sınıf öğrencileri müfredatları içerisinde yer alan Merkezi ve Yerel Yönetimler konusu ile ilgili bilgiler almak, bilgi birikimi ve tecrübelerinden yararlanmak üzere Vali Ersin Yazıcı'yı ziyaret ettiler. Vali Ersin Yazıcı öğrencilere yerel ve merkezi yönetimi anlattı.

Vali Yazıcı'yı ziyaret eden 33 kişilik öğrenci grubu ilk olarak Valilik Toplantı Salonunda Vali Yazıcı'ya çiçek takdim ettiler.

BENİM YAPTIĞIM GÖREVİ YAPACAKSINIZ
Öğrencilerin "Merkezi ve Yerel Yönetimler" konusundaki sorularını yanıtlayan Vali Yazıcı, " Gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik çok önemli projeleri uygulamaktayız. Rize'de eğitime ve öğrencilere büyük önem veriyoruz. Daha iyi şartlarda eğitim almanız için Valilik olarak üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Sizler de derslerinize iyi çalışacaksınız ve iyi makamlara gelerek insanlığa hizmet edeceksiniz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Onun için derslerinize iyi çalışın ve öğretmenlerinizi iyi dinleyin. Gelecekte sizler başarılı insanlar olup bizlerin yerlerine geçeceksiniz. Sizler büyüdüğünüzde içinizden birisi belki de bu koltukta oturup şu anda benim yaptığım görevi yapacaksınız." dedi.

Vali Ersin Yazıcı öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek minik öğrencilerin sorularına içtenlikle yanıt verdi.

DAHA ÇOK KİTAP OKUYUN
Ziyaret sırasında öğrencilere çok kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Vali Yazıcı, aynı zamanda spor, müzik ve sanat dallarında kendilerini geliştirmelerini, böylelikle hayatta daha başarılı olabileceklerini söyledi.

Öğrencilere derslerinde başarılar dileyen Vali Ersin Yazıcı, minik öğrencilere kitap hediye etti. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER