Vali Doğanay talimat verdi

Artvin Valiliğince 2017-2018 kış tedbirleri toplantısı, Vali Ömer Doğanay başkanlığında yapıldı.

Vali Doğanay talimat verdi
Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ramazan Gürler ile ildeki kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali Doğanay, yağmur, tipi, kar, buzlanma ve sis gibi olumsuz hava şartlarında, kara yolları, köy yolları, kent içi ve mahalle yollarında gerekli trafik güvenliğinin sağlanması ve bu yolların sürekli açık tutulması için alınan tedbirlerin gözden geçirileceğini belirterek, şunları kaydetti:

"İl genelinde trafiği olumsuz yönde etkileyecek ya da tamamen duracak şekilde kış şartları meydana geldiğinde ilgili kuruluşların ekipleri, gerektiğinde 24 saat esasına göre çalışacaklardır. Kurumlar, kış şartlarında personel ve haberleşme planlamalarını önceden yapacaklar, bütün görevliler mesai mefhumu gözetmeden sorumluluk duygusu ile hareket edeceklerdir. Ağır kış şartlarında trafik akımına kapatılması zorunlu görülen şehirler arası kara yollarının trafik akımına kapatılması, açılması, kontrollü geçişin sağlanması, kurtarma ve tahliye faaliyetleri gibi işlemlerin yürütülmesi süresince, kamu kurum ve kuruluşları koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerdir."

-Cankurtaran Tüneli’nden ulaşımın zorunlu hallerde verilmesi talimatı

Hopa-Artvin karayolundaki 690 rakımlı Cankurtaran Geçidi'ne alternatif olarak yapılan 5 bin 200 metre uzunluğundaki çift tüplü Cankurtaran Tüneli'nin yapımında sona gelindiğini kaydeden Doğanay, yoğun kar yağışı ve zorunlu durumlarda özellikle küçük araçların ulaşımlarının tünellerden sağlanması konusunda Karayolları 102. Şube Şefine talimat verdi.

Toplantı, Vali Doğanay'ın, bütün vatandaşlara ve kışla mücadele çalışması yapan bütün ekiplere kazasız ve belasız günler geçirilmesi temennisinin ardından sona erdi.

Artvin Valiliği

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER