Vali Çeber’den Polis Okuluna Ziyaret

Rize Valisi Kemal Çeber, mezuniyet töreni öncesi Rize Polis Meslek Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek mezun olacak 570 öğrencilerle bir araya geldi.

Vali Çeber’den Polis Okuluna Ziyaret

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Şaban Süzgün hazır bulunduğu ziyarette, Vali Kemal Çeber, beraberindeki Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve Kalkandere Kaymakamı Kemal Sefa Gökmenoğlu tören mangası tarafından karşılandı.

Vali Çeber, burada yaptığı konuşmada mezun olacak öğrencilerin, kutsal bir mesleğe adım atacaklarını belirterek, “Devletimizin asayiş ve güveliğini, milletimizin huzur ve sükûnu için görev yapan çok kutsal bir mesleğe adım atacaksınız. Türk Polis Teşkilatı köklü mazisinin verdiği tecrübe ve güvenle ülkemizde huzur ve güvenin teminatı olmuş, her türlü tehdide karşı mücadele göstermiş ve bu uğurda binlerce mensubunu şehit ve gazi vermiştir.

Sizler buradan mezun olduktan sonra bu güzide teşkilatımızın mensubu olarak şunu unutmamalısınız; Vatandaşlarımız sizi gördüğünde karşılarında devleti görecek ve kendilerini daha güvende hissedeceklerdir. Vatandaşımız sizi gördüğü zaman kapsını güvenle açar, soracaklarını güvenle sorar, evladını size emanet eder, size baktığı zaman sizi şehitlerimiz gibi görür ve ona göre de hürmet eder. Bizim toplumumuzun gözünde en muteber en saygın yerdesinizdir. Bunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın.

Pandemi zamanında polislerimizin nasıl görev yaptığına şahit olduk. Kimisi bahçelerden sebze topladı. Kimisi siparişleri evine götürdü, tebligat yaptı. Bunlar görevleri değil ama devlet görev verince yaptı. Çünkü polis her şeydir.

Bu kapsamda sizi yetiştiren ve buralara emanet eden vatanına, milletine, devletine, dinine, değerlerine sadık ve bunlardan ödün veremeyecek evlatlar olarak yetiştiren ailelerinize sonsuz teşekkür ederim. Rabbim çıktığınız bu yolu hepinize hayırlı etsin. Cenabı Allah ayağınıza taş değdirmesin, görünüz görünmez kazadan ve beladan korusun. Çıkmış olduğunu bu kutsal yolda Rabbim yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Vali Çeber ve berberindekiler daha sonra Rize POMEM hakkında ilgililerden bilgi alarak, polis okulundan mezun olup şehit düşen polislerinin isimleri verilen sınıfları inceledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2022, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER