Vali ÇEBER: Rize Özel Bir Şehir

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediyesi tarafından organize edilen GastroRize Konferansına katıldı.

Vali ÇEBER: Rize Özel Bir Şehir

Düzenlenen konferansta; Karadeniz Bölgesi’nin doğası ve eşsiz lezzetleriyle öne çıkan şehri Rize’nin yurt içinde ve yurt dışında bir gastronomi destinasyonu olarak tanıtılmasını sağlamak, saklı kalmış lokal ürünleri, mutfak ustalarını ve ustalıklarını gün yüzüne çıkarmak, İlimizin Türkiye’nin çay bölgesi olduğunun altını çizmek, Anzer ve diğer balların hakkettiği değeri görmesine katkıda bulunarak, ülkemizin turizmde ki otel, kafe ve restoranların menülerine girişlerini sağlamak için yapılabilecek çalışmalar değerlendirilerek fikir alışverişinde bulunuldu.

Konferans sonrası değerlendirmelerde bulunan Vali Çeber; “ İlimiz çok farklı lezzetleri tüm doğallığı ile içinde barındıran özel bir şehir. Bu değerlerin Ülkemizde ve Uluslararası alanda tanıtımının sağlanması ilimiz ve bölgemiz adına çok önemli bir kazanım olacaktır. Bu vesile ile gerçekleştirilen bu konferansı çok önemli buluyorum. “ ifadelerini kullandı.

Düzenlenen GastroRize Konferansına Rize Valisi Kemal Çeber’in yanı sıra, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu ve ilgililer katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER