Sütlüoğlu Çay alımlarıyla ilgili konuştu!

Genel Müdür İki sürgünde 497 bin 896 ton yaş çay alımı yaptıklarını açıkladı.

Sütlüoğlu Çay alımlarıyla ilgili konuştu!Sütlüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birinci sürgünde 231 bin 329, ikinci sürgünde 266 bin 567 ton olmak üzere toplam iki sürgünde 497 bin 896 ton yaş çay alımı yaptıklarını anımsattı.

Üçüncü sürgün yaş çay alımlarının 14 Ağustos'ta başladığını ifade eden Sütlüoğlu, "Üreticinin zorlanmaması ve taze çay için ikinci sürgünün ardından hemen üçüncü sürgün alımlarına başladık. Yaptığımız çalışmalarla üreticilerimiz rahat bir yaş çay dönemi geçiriyor. Üçüncü sürgün yaş çay alımı kapsamında ise bugüne kadar 63 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdik. Hava şartlarına bağlı olarak alımlarımız günlük 5-6 bin ton seviyelerinde devam ediyor. ÇAYKUR olarak bu yıl 650 bin tonun üzerinde yaş çay mübayası hedefliyoruz" dedi.

Sütlüoğlu, üreticiden alınan yaş çay bedellerinin ödenmesine hiçbir aksaklık yaşanmadan devam edildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Nisan, mayıs ve haziran aylarının ödemelerini, bu ayları takip eden dönemlerde tamamlamıştık. Temmuz ayında alımı gerçekleşen 203 bin 142 tonluk yaş çay karşılığında üreticilerimize 250 milyon liralık ödeme gerçekleştirdik. 14 Ağustos'ta başlayan ödemeler, 28 Ağustos itibarıyla sona erdi. Ödemelerimizi üreticilerimizin alın teri kurumadan yapmak için gayret gösteriyoruz."


Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER