‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’ Projesi Rize’de

AK Parti genel merkez tarafından başlatılan ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’ projesinin 22. durağı 22 Mart’ta Rize olacak. Ayrıca Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ın başkanlığında ilimizde çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecektir.

‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’ Projesi Rize’de

Konuyla ilgili açıklama yapan İl başkanı Muhammed Avcı, Rize'mizin kanaat önderleri, akademisyenleri, STK Temsilcileri ve çeşitli heyetlerle ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Rize’yi Dinliyoruz’ isimli çalışmanın yapılacağını belirterek, “ vatandaşların sorun, talep, görüş ve önerilerini birebir kendilerinden dinlenerek raporlanacak. Bu çalışmaların bilimsel analiz ve raporlamalarını yaparak şehrimizi kalkındırmanın yolu, bizzat Rize’de aranacaktır.” dedi.

İl Başkanı Avcı devamında, iktidara geldiğimiz 2002 yılından bu yana, gerçekleştirdiğimiz dönüşüm ve yeniliklerle Türkiye ‘de sosyal devlet anlayışı ilk kez bu derecede önemsenmiştir, 2002 öncesi Türkiye’sinde sosyal devlet ilkesi maalesef Anayasa’da sadece teorik olarak kalmış, uygulanabilirliği oldukça düşük seyretmiştir. Milletin yönetime el koymasıyla eğitimden sağlığa; aileden engelliye, toplumun her kesimini kucaklayan AK Parti, ‘Halka Hizmet Hakk’a Hizmettir.’ düsturu ile milletimize hizmet anlayışını hayata geçirmiştir. Aradan geçen 16 yıllık kutlu yürüyüşün devamında Partimizin ülkemize ve milletimize kazanımları katlanarak devam etmiştir.

Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak, Türkiye’nin her yerinde sosyal politikalar alanındaki çalışmaları ve yereldeki etkinliğini milletimizden dinlemek adına ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’ projesini başlatarak kutlu yürüyüşümüzü devam ettiriyoruz. Söz konusu projemizle daha güçlü sosyal politikaların uygulanması, illerimizin gelişimi ve kalkınmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede vatandaşlarımızla bir araya gelerek kazanımlarımızı değerlendirmek, uygulamaları yerinde görmek, mevcut durumun tespitini milletimizle istişare etmek öncelikli konularımız arasındadır.

Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’nın 22. durağı 22 Mart’ta Rize olacaktır. Şehrimizin kanaat önderleri, akademisyenleri, STK Temsilcileri ve çeşitli heyetlerle ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Rize’yi Dinliyoruz’ denilerek; vatandaşlarımızın sorun, talep, görüş ve önerilerini birebir kendilerinden

dinlenecek, çalışmaların bilimsel analiz ve raporlamalarını yaparak şehrimizi kalkındırmanın yolu bizzat Rize’de aranacaktır. Çalıştay şeklinde yapılacak ve bir gün sürecek program sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki bölümden oluşacaktır. İlk bölümde farklı konuların istişare edildiği yuvarlak masalarda ‘Rize’ konuşulacaktır. Tartışma sonrasında her masanın moderatörleri elde edilen bulgularla kısa bir sunum gerçekleştirecek, sunumların ardından bilimsel veriler toplanacaktır. Programın ikinci bölümünde ise Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Öznur Çalık’ın başkanlığında ilimizde çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecektir.

Türkiye’nin 81 ilinde yapılması düşünülen ‘Gönül Adımları’ projesi ile her bir vatandaşımızla gönül köprülerini kurmayı ve onların kalplerine dokunmayı şiar edinen Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak 22 Mart’ta Rize halkı ile kucaklaşmayı ümit ediyor, projemizin şehrimize ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER