Sahil Güvenlik Komutanlığı 38 Yaşında

Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Gurup Komutanı Yarbay Dr. Murat Sezgin, 18 Haziran Sahil Güvenlik Komutanlığı kuruluş yıldönümü kapsamında Rize Valisi Kemal Çeber’i ziyaret etti.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 38 Yaşında

RİZE-Valilik Makamında gerçekleştirilen ziyarette Vali Çeber, Sahil Güvenlik Komutanlığının ülkemizin denizlerdeki gözü olduğunu ifade ederek; “ Üç tarafı denizlerle çevirili olan ülkemizde Sahil Güvenlik Komutanlığı, deniz güvenliğini, deniz emniyetini, asayiş ve kamu düzenini sağlamak, korumak ve kollamak, suç işlenmesini önlemek, arama kurtarma faaliyetlerinde bulunmak gibi pek çok görevi başarıyla yerine getiren ülkemizin en önemli kurulmalarından bir tanesidir.

Bu vesile ile gerçekleştirmiş oldukları anlamlı ziyaretten ötürü Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Gurup Komutanı Yarbay Dr. Murat Sezgin’e teşekkür ediyor, Sahil Güvenlik Komutanlığının kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Ayrıca göstermiş oldukları başarılı çalışmalarından ötürü Sahil Güvenlik Komutanlığı personeline teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.“ ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen ziyarette, Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Gurup Komutanı Yarbay Dr. Murat Sezgin’e, Rize Sahil Güvenlik Bot Komutanı SG. GV. BCVŞ Mustafa Kürşat Taştan eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER