RTEÜ de Deprem her an gelebilir semineri

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi İNŞAAT MÜHENDİSLİ TARAFINDAN tarafından Üniversitede görev yapan Akademik ve İdari Personel ve Kalkandere Açık Cezaevinde, 17 Ağustos 1999 yılında Adapazarı, Kocaeli ve İstanbul’da yaşanan depremin 19 yılı nedeniyle deprem konulu, “Deprem Her An Gelebilir” konulu iki ayrı seminer verildi.

RTEÜ de Deprem her an gelebilir semineri

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden, Doçent Dr. Veli Süme tarafından verilen seminerde deprem öncesi ve deprem anında alınması gereken tedbir ve önlemlerle ilgili sinevizyon eşliğinde bilgiler verildi.

Seminerin sonunda katılımcılar, depremle ilgili hafızalarında yer etmiş olan ve zamanında alınması gereken önlemlerle ilgili merak ettikleri onlarca soruyu, RTE Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim Üyesi Doç. Dr. Veli Süme tarafından cevaplandırıldı. Seminerin sonunda, Doç. Dr. Veli Süme, Rize’de 2008’den 2016’ya kadar yaşanan farklı depremlerle ilgili bilgileri verdi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2017, 07:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER