Rize’de Karacalar mahalleye indi

Rize’de Karacalar sabah 05.00 de konakların önüne gelerek GÜL yediler.

Rize’de Karacalar mahalleye indi

HEMŞİN-Rize’de Karacalar sabah 05.00 de konakların önüne gelerek GÜL yediler.

Rize’nin Hemşin İlçesine bağlı Badara (Bahar ) mahallesinde, bir dişi diğeri erkek 2 Karaca Sabah 05.00’de tarihi konakların yanında bulunan, Gül’leri yiyerek karınlarını doyurdular.

O ilginç anı aynı köyde ikamet eden fotoğrafçı Ergün Güven, bir yandan fotoğraflarını çekip, diğer yandan görüntülemeyi başardı.

Yabani hayatı yakından tanıyan dağcı, fotoğrafçı Adem Genç, Karacalar ormanlık bölgede yaşamlarını sürdürür, Yüksek rakımları tercih etmezler, onların Kaçkarlarda en çok gözlemlenen yaşam alanlarıı Çat bölgesi ve cvarlarıdır.” dedi

Taze dikilen filizler, ot otlamanın dışında bitkilerin çiçeklerini ve taze ağaç yapraklarını sevdiklerini ifade eden Genç, “bunların bu bölgeye yiyecek için geldiklerini düşünmüyorum, Bahar Mahallesine yakın bir yerde sığındıkları bir yatağın olabileceğini düşünüyorum. Zaten orta kesim bölge hayvanlarıdır. Yüksek kesimlerde yaşamazlar” diye konuştu.

Karacalar daha sonra ormanlık bölgeye doğru koşarak gözden kayboldu. Mahalle sakinleri son dönemde ilçe merkezinde birkaç kez daha karacaları gördüklerini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 14:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Venekli Ahmet
Venekli Ahmet - 3 yıl Önce

Mükemmel yaaaa !!!!
Yok böyle bir güzellik.

Bedri TERZİ
Bedri TERZİ - 3 yıl Önce

Bilgi, belge ve görüntülen için herkese teşekkürler.

SIRADAKİ HABER