Rize'de AVM'de sona doğru gelindi

Ofluoğlu "Yaklaşık 700 kişiye istihdam sağlayacak olan Rize’nin en önemli ticari projesi olarak inşallah üç yıl içerisinde tamamlanıp hizmete girecektir" dedi.

Rize'de AVM'de sona doğru gelindi
HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI 
Eski Rize Atatürk Stadının, Rize İnşaat Yatırım A.Ş.’ye ait arsada yapılmasına karar verilen ve uzun zamandır yapımına bir türlü başlanamayan, Rize’nin ilk Alışveriş Merkezinin Rize Belediyesi tarafından onaylanan Proje İnşaatının yapımına gelecek ay başlanacak.


Rizeli Gazeteci-yazar Bayram Ali Kavalcı’ya AVM’nin yapımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulanan, Rize İnşaat Yatırım A.Ş. YK Üyesi ve RTSO Meclis Başkanı Ömer Ofluoğlu, ”Dünya ve Türkiye çapındaki ünlü markaların, Rize’ye gelmelerini sağlayacak, şehrin kültürel ve sosyal açıdan gelişimini destekleyecek olan Ticaret merkezi Projesiyle Rize, çevre iller ve gelecek turistlerin ilgi odağı olacaktır. Yaklaşık 700 kişiye istihdam sağlayacak olan Rize’nin en önemli ticari projesi olarak inşallah üç yıl içerisinde tamamlanıp hizmete girecektir. Yerli esnafın da projeye dahil edilmesiyle beraber daha sağlıklı ve kaliteli bir ticaret ortamının sağlanması muhtemel olacaktır. Proje tamamlandığında kuvvetle muhtemel şehrin turist potansiyelinde önemli derecede artış yaşanacaktır. Bu inşaatımızla ilgili kısa adı, ÇED olan Çevresel Etki Değerlendirme raporumuzun verilmesi noktasında her hangi bir engel bulunmamaktadır. Çok yakında bu raporumuzu alarak, Haziran ayının sonlarına doğru AVM’nin yapımına bismillah diyeceğiz. Bütün plan ve projelerimiz bu noktada hazır durumdadır. Aliş veriş merkezinin yapımının geç kalmasının Rize kamuoyunda finansal sıkıntı var söylemleri doğru değildir.  Hiç bir finansal sıkıntı yoktur. Yönetim olarak öngördüğümüzüm üç yıl içerisinde AVM’nin tamamlanarak hizmete açılmasıdır. AVM 4 kat olacak, üzerinde ise 7 kattan oluşacak olan bir Rezidans olacak. Diğer Rezidansımız ise çay yaprağımız şeklinde 33 kattan oluşacak. Genel toplanda iki ayrı Rezidansta 476 daire yapılmış olacak. ”şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER