RİZE’DE ARICILIĞI GELİŞTİRME PROJESİNE DESTEK PROTOKOLU İMZALANDI

Rize Valiliği, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenen Rize Arıcılığının geliştirilmesine yönelik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile yürütülecek olan “Rize İlinde Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi” protokol imza töreni gerçekleştirildi.

RİZE’DE ARICILIĞI GELİŞTİRME PROJESİNE DESTEK PROTOKOLU İMZALANDI

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Projenin protokolleri Rize Valisi Kemal Çeber ve DOKAP İdaresi Başkanı Hakan Gültekin tarafından imzalandı. İmza töreninde Tarım ve Orman İl Müdür Murat Genç’te hazır bulundu.

İmza töreninde konuşan, Rize Valisi Kemal ÇEBER, “İlimiz, doğal güzelliklerinin yanında yayla bitki örtüsü çeşitliliği ve bal üretimi kapasitesi olarak yüksek bir kalite ve üretime sahiptir. Dolayısıyla üretilen ballar kaliteli ve pazar payı da yüksektir. Özellikle Covid-19 salgını sonrası bölgemizin balına olan talep de artmıştır. İlimizin var olan bu potansiyeli ve bal üretimini artırmak için devletimiz çeşitli projelerle arıcılarımıza destek olamaya devam etmektedir. İlimizde kayıtlı 2 bin 664 arı yetiştiricisi bulunmaktadır. Kırsalda ve yaylalarda zor şartlarda arıcılık yapan, bulundukları yerde elektrik olmayan, ihtiyaç sahibi arıcıların yaşam koşullarını iyileştirerek üretim yapmalarına katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan bu proje ile birlik gezgin arıcılık yapan, bulunduğu yerde elektriği ve yaşam çadırı olmayan 30 yetiştiricimize güneş enerjisi sistemi ve yaşam çadırı dağıtımı yapılacaktır. Bu vesile ile imzalanan protokolün ilimize hayırlı olmasını diliyor, projenin hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik ediyor, DOKAP Başkanı hemşerimiz Hakan Gültekin’e de ilimiz için geliştirilen projelere vermiş olduğu destek için teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER