Rize-Pazar’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı

Cumhuriyet Bayramının 99.yıl dönümü kutlamaları Rize-Pazar’da başladı.

Rize-Pazar’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı

PAZAR-29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99.yıldönümü tüm Türkiye'de gün boyu düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.

Cumhuriyet Bayramının 99.yıl dönümü kutlamaları Rize-Pazar’da başladı.

28 Ekim 2022 Cuma (bugün) Saat 13.00 de Pazar Demokrasi Meydanında Atatürk anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının Çelenk koymasıyla başlayan tören, 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.

Törene Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Garnizon Komutanı Üsteğmen İhsan Erdemir, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Resmi Protokol üyeleri, Resmi Kurum ve Kuruluşları müdürleri, STK temsilcileri, Siyasi Parti temsilcileri, okul müdürleri. Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Ardından, Kaymakamlık Makamında Kaymakam Mustafa Akın, daha önce belirlenen sıraya göre yapılan davete katılanların tebriklerini kabul etti.

YARIN KUTLAMALARA DEVAM EDİLECEK

Program 29.10 2022 Cumartesi günü Saat 10.00 da Pazar Mehmet Akif Pirim Kapalı Spor Salonunda devam etmek üzere sona erdi.

Resmi Gazete ‘de yer alan bilgilere göre; 1923 yılında Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim günü Ulusal Bayramdır. Türkiye'nin içinde ve dışında Devlet adına yalnız bugün tören yapılır. Bayram 28 Ekim günü saat 13.00'ten itibaren başlar ve 29 Ekim günü devam eder.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER