Rize'de Saldırı Şiddetle Kınandı

Ermenistan'ın,Azerbaycan Sivil Yerleşim yerlerine yaptığı saldırı Rize'da faaliyet gösteren Siyasi Parti İl Başkanları tarafından şiddetle kınandı.Ortak Bildiri yayımlandı

Rize'de Saldırı Şiddetle Kınandı

Yapılan ortak açıklamalarda ,Rize’de faaliyet gösteren Siyasi Partilerin İl Başkanları olarak, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 28 Eylül 2020 tarihinde Yukarı Karadağ’da ateşkesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek ağır silahlarla Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini ve askerlerini hedef alan saldırılarını en güçlü şekilde kınıyoruz." ifadeleri yer aldı.

Ortak açıklamada "Tovruz’daki son saldırılardan sonra, bölgede barış ve istikrarın kalıcı tesisi önündeki en büyük engelin Ermenistan olduğu bir kez daha görülmüştür.

Bizler, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde halkını korumak ve toprak bütünlüğünü tesis etmek amacıyla Azerbaycan’ın gerçekleştirdiği savunmasını destekliyoruz.

30 yıla yakın süredir Yukarı Karabağ, Ermenistan’ın işgali altındadır. Bu haksız işgalin sona erdirilmesi için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve AGİT kararlarına uygun şekilde barışçıl çözüme olan desteğimizi tekrarlıyoruz. Uluslararası camiayı, bugüne kadar Ermenistan’ın işgali ve sorumsuz saldırıları sebebiyle zarar gören Azerbaycan’ın yanında olmaya davet ediyoruz.

Bu vesileyle; Rize’de faaliyet gösteren siyasi partiler olarak, şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilere acil şifa ve can Azerbaycan’a başsağlığı dilerken, milletimizin dayanışma iradesini bir kez daha güçlü bir şekilde vurguluyoruz.sözlerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER