Rize'de Mülki İdari Amirler Toplantısı Gerçekleştirildi

Rize Valisi Kemal Çeber Başkanlığında, Rize Öğretmenevi toplantı salonunda Rize Mülki İdare Amirleri Toplantısı gerçekleştirildi.

Rize'de Mülki İdari Amirler Toplantısı Gerçekleştirildi

Vali Yardımcıları Gülhani Ozan Sarı, Sedat Sezik ve ilçe Kaymakamları katıldığı toplantıda il genelinde yürütülmekte olan projeler ve pandemi süreci değerlendirildi.

Vali Çeber, toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede toplantının çok verimli geçtiğini vurgulayarak, “ İl merkezimizde ve ilçelerimizde sürekli olarak yeni projeler üretilmekte ve mevcut durumlar değerlendirilerek iyileştirmeler yapılmaktadır. Bu noktada Mülki İdari Amirlerimiz yapılan her çalışmayı yakından takip etmekte. “ ifadelerini kullandı.

Yaptığı değerlendirmede pandemi sürecinin devam ettiğini vurgulayan Vali Çeber, “Dünya genelinde ve Ülkemizde devam etmekte olan pandemi süreci pek çok alanda bizleri etkilemiş durumda. Gerçekleştirmiş olduğumuz toplantıda yaşanan bu süreci detaylı bir şekilde ele aldık. Alınan tedbirler, yapılan denetimler ve il merkezimiz ve ilçelerimizde vaka sayılarının seyrini görüşerek çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunduk. İçinde bulunduğumuz süreçte Koronavirüs salgınına karşı ulusal anlamda ciddi bir mücadele verilmekte. Her ne kadar ilimizde geçmiş döneme oranla vaka sayılarımız düşmüş olsada Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı son verilerde Rize diğer Doğu Karadeniz illeriyle birlikte her **100 bin kişideki vaka sayısında oransal olarak yüksek **seviyelerde görülmektedir. Yapmış olduğumuz toplantıda yaşanan bu süreci detaylı bir şekilde ele aldık, vakalardaki kaynağının büyük oranda hane temaslısı olduğunu değerlendiriyoruz. Bunun çoğunlukla akraba-komşu ziyaretleri, taziyeler ziyaretleri,söz, kız isteme gibi durumlardan kaynaklandığını görüyoruz. Fiilasyon ekipleri İlçeler bazında köy ve mahalle şeklinde aile temaslı haritaları çıkarıyorlar. Buralarda izolasyon uygulamalarını ve denetimlerimizi sıklaştıracağız.

Bu yoğunluğu kısa sürede bitirebilmemizin tek yolu alınan tedbirlerin eksiksiz bir şekilde uygulanmasıdır. Bu noktada bizlerde gerekli çalışmalar ve denetimleri  yapmaya devam edeceğiz. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER