RİZE BEYOĞLU DEĞİLDİR RİZE’NIN AY PARÇASI FİRMALARI

Rize Belediye Başkanı Sayın Rahmi Metin Bey’i başarılı buluyor yakinen takip ediyorum.

RİZE BEYOĞLU DEĞİLDİR  RİZE’NIN AY PARÇASI FİRMALARI

Araştırmacı Yazar Fatih Sultan Kar, yazısında Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin'i  ve çalışmalarını değerlendirdi.

Rize Belediye Başkanı Sayın Rahmi Metin Bey’i başarılı buluyor yakinen takip ediyorum. Kentsel dönüşüm için verdiği mücadele ve Rizelilerle iç içe belediyeyi yönetme anlayışı herkesin takdirindedir.

Kültürel değerlere sahip çıkışının en güzel göstergelerinden biri de Rize ilinin efsane belediye başkanı Ekrem Orhon kitabının basımı ve dağıtımıdır.

Belediye Başkanı her ne kadar kentle bütünleşse başarılı olsa da arkasındaki ekipte önemlidir çünkü başkanın her işe her yere yetişmesi mümkün değildir.

*Rize’de son zamanda yapılan önemli etkinliklerde paydaşların neden se şehir dışından seçildiğini üzülerek görüyorum. Etkinliklerde bizim firmalarımıza yer verilmeli ona çıkarılmalıdır.

*Örneğin GASTRO RİZE etkinliğinde ben Öztiryakileri değil son üç ayda Sırbistan’a Rize’den 150 bin dolarlık ihracat yapan, üretinin tamamını Rize’de gerçekleştiren dünyaca ünlü fuarlarda ülkemizi temsil eden Yelkenci’lerin yer almasını temenni ederim. GASTRO RİZE etkinliğinde Rizeli paydaşlar var mıdır? Tanıtımda rüştünü ispatlamış Ajans53 var mıdır? Bu etkinliklerle ilgili Sayın Başkan Yardımcımız Kemal Genç umarım Beyoğlu Belediyesi mantığıyla değil de Rize Belediyesi Mantığıyla hareket ediyordur. Dünyaca ünlü Tulum festivallerine imza atan Rizeli firma varken arabalı sinema etkinliğinin organizasyonunu yapan yabancı firmanın gerçekleştirmesi ne kadar doğrudur. Unutmayalım Burası Rize Beyoğlu değil… Lütfen kendi değerlerimizle yol alalım üreteni tüketmeyelim.

Fatih Sultan KAR / İST

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER