“RİBEGEM” SARIKAMIŞ'TA ECDADINA KOŞTU..

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı'nın 107. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Türkiye Şehitleriyle Yürüyor vefa yürüyüşüne Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi evi (RİBEGEM), Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Rize’den 120 genç şühedanın izinde ecdadına koştu...

“RİBEGEM” SARIKAMIŞ'TA ECDADINA KOŞTU..

RİBEGEM Türkiye'nin birçok ilinden ve yurt dışından genç, yaşlı çok sayıda vatandaş, sabahın erken saatlerinde, "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" etkinliğine katılmak üzere, Sarıkamış ilçesinin Soğanlı ve Allahuekber dağları arasındaki Kızılçubuk zirvesinde bir araya geldi...

Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi evi (RİBEGEM), Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü genç topluluğu Sarıkamış’ta yapılan anma programına katılarak 10 kilometre yol yürüyerek 107 yıl önce şehitlerin yaşadıklarını hissetmeye çalıştılar.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, Sarıkamış Harekatı'nın 107. yıl dönümünde Türkiye'nin dört bir yanından binlerce gencin Sarıkamış'a gelip, ecdadını ve şanlı tarihini anacağını belirterek, "Gençlerimiz tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olmanın bilinciyle tek yürek olacaklar ve fedakar ecdadını ve şehitlerini anacaklar." ifadelerini kullandı..

Sarıkamış'ta 107 yıl önce yaşananların, ortaya konulan kahramanlıkların her zaman hatırlanması gerektiğine işaret eden Bakan Kasapoğlu, "Bu cennet toprakları bizlere vatan kılan ecdadın açtığı bu yolda bu aziz coğrafyayı, bu cennet vatanı inşallah gençlerimizle birlikte ilelebet payidar kılacağız." dedi.

Şehitleri anmak için gerçekleştirilen ve yaklaşık 10 kilometre süren yürüyüşün ardından Kuran-ı Kerim okunarak tüm şehitler için dua edildi.

Türkiye’nin en büyük kamu teşekkülü olan ÇAYKUR, her etkinlikte olduğu gibi sosyal sorumluluğun bilincinde olarak,dondurucu soğukta Sarıkamış’ta katılımcılara sıcak çay ikram ederek gönüllerini fethetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER