Pazar’dan İdlip’e Yardım

Rizeyi temsilen Pazar Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Hızır Çatan,ve beraberindekiler proje kapsamında toplanan malzemelerin yerinde dağıtımını gerçekleştirdiler.

Pazar’dan İdlip’e Yardım

Gençlik ve Spor Bakanlığının 2021 yılında başlatmış olduğu “Kardeşin Isınır Dünya Isınır” isimli proje bu yılda ikinci kez gerçekleştirildi.

İdlip’te zor şartlar altında bulunan insanların kış aylarını rahat geçirebilmeleri için her yaş grubuna uygun kıyafet, ayakkabı ve erzak yardım kampanyası bir kez daha ülke genelinde yoğun katılım ile tamamlandı.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatları ile Türk Kızılay’ı işbirliği ve koordinasyonuyla ülke genelinde "Kardeşin Isınır, Dünya Isınır" sloganıyla yürütülen sosyal projede yardım Tırları İdlip’e ulaştı.

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde İdlip’te gerçekleşen programa İl Müdürü Murat Gevrek, Gençlik ve Spor Bakanlığı Suriye Koordinatörü Sıddık Yıldırım, İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, Türk Kızılay ekipleri, ülkemizin farklı noktalarından gelen dört Gençlik Lideri ve Rize’yi temsilen Pazar Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Hızır Çatan proje kapsamında toplanan malzemelerin yerinde dağıtımını gerçekleştirdiler.

İdlib bölgesinde bulunan Sarmade ve Kemmune adında iki çadır kampına ziyaret gerçekleştiren Gençlik Merkezi ekipleri, orada yaşayan çocuklara psikososyal destek çalışmalarında bulunarak hediyeler dağıttılar.

Aynı zamanda ileride yapılacak olan daha kapsamlı çalışmalar hakkında gözlem yapan ekipler çocuklar İçin yapılacak çalışmaların ön hazırlıklarını gözlem ve saha çalışması yaptıkları belirtildi.

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek,“ İdlib kentinde zor şartlar altında yaşayan kardeşlerimiz için bakanlığımız iki yıldır büyük bir gayretle yardım kampanyası düzenliyor. İskenderun Gençlik Merkezimizde bu projeye lojistik merkezi olarak ev sahipliği yapıyor.” dedi.

Gevrek, “Bugün bu çalışmaların ne kadar doğru olduğunu ve buradaki özellikle çocuklarımızın bu gibi çalışmalara ne kadar ihtiyaçları olduğunun en büyük göstergesidir. Çalışma arkadaşlarımız yüreklere dokunup güzel işler yapma gayretindeler ve umarım karşılaştığımız her çocuk bugünü sadece mutlulukla hatırlar. Bakanlığımıza bizlere verdikleri desteklerden ötürü çok teşekkür ederiz.” Şeklinde konuştu

Rize/ Pazar Gençlik Merkezi Lideri Hızır Çatan, “Kampanya boyunca duygu dolu anlar yaşadık. Müslüman kardeşlerimizin ihtiyaç sahipli vatandaşlarının yüreğine dokunabilmek bizi çok gururlandırdı. Rabbim hiçbir milleti savaş nedeniyle mağdur ve muhtaç etmesin. Bu konuda bizleri kampanya gönüllüsü olarak görevlendiren Gençlik ve Spor Bakanlığına ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne sonsuz şükranlarımızı sunarız.” dedi

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2022, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER