Pazar'da Fırıncılar şikâyetçi

Pazar’da Fırıncılar ekmek satışlarının düştüğünü, Ramazan ayında beklenen satışların ise gerçekleşmediğini dile getirdiler.

Pazar'da Fırıncılar şikâyetçi
Fotoğraflar; Ali Akyıldız
Yeni Ulus Ekmek Fabrikası sahibi Nizamettin Hazır ile Pazar İlçesinde ekmek ve Pide satışlarıyla ilgili görüştük.

“Ekmek satışları ve Pide satışlarında beklenen artışlar olmadığını” açıklayan Hazır  “Geçen seneye oranla satışlarımız % 30 azalmış durumdadır. Bu sene küçük pide 3.TL, büyük Pide ise 6 TL den satılıyor. Anlayacağınız zam yapılmamıştır. Bunun birçok sebebi vardır. Aslında 4 senedir fiyatlara zam yapılmamıştır. Pazar’da fırıncılar arasında var olan rekabet tabiki fiyat dengesini oluşturamadı. Buna rağmen yine de ramazanda beklenen artış yaşanmıyor” dedi.


Hazır bunun sebeplerinin bazılarını şu şekilde açıkladı. “Gurbetçi vatandaşlarımızın okullar tatil olmadığından hala ilçemize gelmemiş olmaları, ardından Ramazan ayının gelmesi ve şuan ramazanın da ortalarına gelmemiz de ayrı bir etken olmuştur.

İnternet ve Televizyon karşısından zamanının büyük bir kısmını geçiren aileler geç kalkıyor. Kalkınca da Hazır gıdalara yöneliyor. Alo servisleri arayıp pizza türü gıdalar, donmuş gıdalara daha çok yönelmiş durumdalar. Ambalajlı ürünlerin sağlıklı olup olmadığına bakmadan katkılı maddeler içeren gıdaların satışlarında artışlar oluyor”
dedi. 


Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 10:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
pazarli
pazarli - 7 yıl Önce

pide yapıyorlar yeni ulus harika

İzmirli
İzmirli - 7 yıl Önce

memlekete geldiğim zaman arabayla geçerken durup alıyorum super yaylaya giderken yiyerek ve yollarda şu içerek doğanın eşsiz guzelliklerinin keyfini yaşıyorum tebrikler kackar 53.com güzel haber ali akyıldız evrensel insanlık bi bodrumda bi rizede bu nasıl bi adam anlamadım ama fotoğrafı konusturuyo valla tebrikler

Hasan
Hasan - 7 yıl Önce

kaçkar 53 yine güzel ve toplumu ilgilendiren bir haber yaptı
ramazanda özellikle siyasi parti yemekleri haber olur sow ve popülist oy devşirme ye yonelik ama kackar 53.com tramazanda hiç böyle haberler yapmadı hem halk artık buhaberlere itibar etmiyo tebriklerr kackar 53.com böyle devam et

pazarlı
pazarlı - 7 yıl Önce

konu güzel haberde güzel fiyatlar konusunda vatandaşa yansımasıda güzel

kamil
kamil - 7 yıl Önce

bu sene iftar şovlara yer vermediniz.sağolun var olun

emin
emin - 7 yıl Önce

iftarlardan ses seda yok.zaten bıkmıştık

kamil servet
kamil servet - 7 yıl Önce

ramazanda herzaman pi̇de deği̇l ekmekde çikarsinlar pi̇dnei̇n kar marji daha fazla belki̇ alacak durumu olmayanlar var sabah çikiyor sadece ekmek ayitir.

fakir vatandas
fakir vatandas - 7 yıl Önce

onurpidenin yanındaki fırının kapanma hikayesini halkın ucuz gıdaya erisiminin nasıl engellediğini rekabet kossullarinin ortadan kaldırılarak nasıl tekkellesme yaratildigini bunun insanı ve ticcarı ahlakla bagdasmadigini e biri çıksın anlatsın


SIRADAKİ HABER