Pazar'da Darbe girişimi sonrası geniş katılımlı toplantı

Pazar Kaymakamlık toplantı salonunda Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan başkanlığında İlçe İdare Şube başkanları toplantısı yapıldı.

Pazar'da Darbe girişimi sonrası geniş katılımlı toplantı
Toplantıya, İlçe Yazı İşleri Müdürü Diyar Can, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gökhan Erer, İlçe Emniyet Müdürü Güngör Kaptan, İlçe Müftüsü Mustafa Düzgüney, İlçe Özel İdare Müdürü Mustafa İmamoğlu, İlçe Nüfus Müdürü Cemalettin Sandıkçı, Mal Müdürü Ertan Kantarcı, Sağlık Grup Başkanı Emre Boz, Kaçkar Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Hakkı Yenilmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Habibe Güler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Maksut Bursa, Tapu Müdürü Dursun Basa, Vergi Dairesi Müdürü Ali Güven, Kütüphane Müdürü Abdullah Uzun, İlçe Gençlik Spor Müdürü Handan Sümer, Liman Başkanı Sultan Süleyman Taşçı, Orman İşletme Müdür V. Kezban Öztürk, Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Hilal Ünal İspir, Bölge Trafik İstasyon Amiri Komiser Gökhan Durmuş, SGK Merkez Müdürü Sami Arslan katıldı.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan “15 Temmuz akşamı yaşanan ve milletimizin iradesi ile görevde bulunan meşru hükümeti görevden uzaklaştırmaya dönük kalkışma girişiminin tüm millete karşı yapıldığını,  bu hain girişimin başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimizin dirayetli duruşu, milletin azmi ve kararlığı sayesinde bertaraf edildiğini “ifade etti.  
Aslan, ”Bu kalkışma girişiminin ardından olağanüstü hal ilan edildiğini bu süreçte İlçe İdare Şube Başkanlarımızın duyarlı olması ve görevlerini daha dikkatli yapmaları konusunda kurum personellerini ikaz etmelerini, vatandaşlarımıza yardımcı olunmasını,  hoşgörü ve tebessümün eksik edilmemesini, en ufak bir ihmalin bile ileride daha büyük sorunlara yol açacağından hareketle kamu görevlerini gören memurların bu sorumluluklarının farkında olmaları gerektiğini” belirtti.
 “Kalkışma girişiminin herkesçe kınanıp lanetlenmesi gerekmektedir” diyen Aslan, “Bu alçaklığa yandaş olabilecek, sempati duyabilecek hiçbir kamu görevlisine toleransınız olamaz, bizim de toleransımız olmayacaktır” diyerek toplantının devamında kamu hizmet  sunum süreçleri, kurumların ihtiyaç ve sıkıntıları ile koordinasyon gerektiren görevler istişare edildi. 


Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER