Pazar'da Anadolu İmam Hatip Lisesi yapım heyecanı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize'de yaptığı açıklamalarda Pazar'da yapılacak olan Anadolu İmam Hatip Lisesi müjdesinden Pazar ilçesinde yoğun bir çalışma başlatıldı

Pazar'da Anadolu İmam Hatip Lisesi yapım heyecanı
YENİ YATIRIM SÖZÜ
Rize'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, açılışını yaptıkları tesislerin arasında özel bir firmaya ait yatırımın bulunduğunu ifade ederek "Dünyanın en büyük doğalgaz sıvılaştırma tesisi de bunlar arasında. Mehmet Kutman'a ait Naturel Gaz SNC Tesisi de var" dedi.

İşadamı Kutman’ın Rize`ye uzun süredir gelmediğini söylemesi üzerine Başbakan Erdoğan, bundan sonra sık sık gelmesini tavsiye ederek dedelerinin topraklarını ziyaret etmesini ve yeni yatırımlar yapmasını istedi.

Pazar`da bulunan kamu arazisi üzerine bir yatırım sözü alan Başbakan Erdoğan’ın mikrofon uzattığı Kutman da, "Bölgeye yatırımlarımız devam edecek" cevabını verdi.

Kutman, Pazar Hamidiye Mevkiindeki eski Orman Deposu olarak kullanılan yaklaşık 20 dönümlük arazide 7-8 trilyona mal olacak çok amaçlı ve bölgeye hitap edecek bir Anadolu İmam Hatip Lisesi yapacak. 

Dernek Başkanı KASIM oKUMUŞ
Pazar Cami Yaptırma Yaşatma Derneği ile Pazar İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (PAİMDER) Başkanı Kasım Okumuş"Başbakanımızın Rize'de yapmış olduğu açıklamaları bizi son derece memnun etmiştir.

Pazar halkı tarafından memnuniyetle karşılanan Hamidiye Orman Deposu arsası üzerinde kurulacak olan Anadolu İmam Hatip Lisesi için Mimarlar ile projeler üzerinde çalışmalar yapıyoruz.Tip Projelerden en uygununun Pazar'da yapılması için çalışıyoruz.Bu projeleri zaman içinde sizlerle paylaşıcağız
"dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 12:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rahmi BİRBEN
Rahmi BİRBEN - 9 yıl Önce

evet gardaş allah razi olsun.çok uğraşildi ama başarildi.herkese teşekkürler.ihl inşa etmek ,veli olmak,bahçesin de otlayan hayvanlarin sütünü içmek bile bir ayricalik tabii ki o okulu bitirmek daha da ayricalik.

SIRADAKİ HABER