Pazar’da 15 Temmuz anma programı yapıldı

Rize’nin Pazar İlçesinde 15 Temmuz anma programı yapıldı Pazar’da 15 Temmuz darbe girişiminin 5.yıldönümü ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Pazar’da 15 Temmuz anma programı yapıldı

MÜCAHİD UZUN

PAZAR-Rize’nin Pazar İlçesinde 15 Temmuz anma programı yapıldı Pazar’da 15 Temmuz darbe girişiminin 5.yıldönümü ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kamyoncular ve minibüsçüler ilçede toplu olarak şehir turu atarak ve siren çalarak etkinliğe destek verdiler.

Gün boyunca devam etkinliklerin sonuncusu Demokrasi meydanında gerçekleştirildi. Etkinlik saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Şiir okundu.

Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi günün anlam ve önemine ait konuşma yaptı.

Program, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul'daki ışıklı gösterinin canlı olarak dev ekranlardan aktarıldı.

Daha önceki yıllarda Pazar İlçesinde düzenlenen 15 Temmuz Programlarıyla ilgili videolar izlendi.

Pazar İlçe Müftülüğü personellerinden Hasan Çatlıoğlu ile Mustafa Bölükbaş birlikte ilahi söyledi.

Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi’nin de hazır bulunduğu Demokrasi Meydanı’ndaki etkinliğe halkın yanı sıra, Garnizon komutanı Coşkun Yaşar Kurteş, İlçe Jandarma komutan vekili Orhan Akgül, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Cumhuriyet Başsavcısı Sami Kılıç, Pazar Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Akbulut, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Demirdaş, Ak Parti İlçe Başkanı Adem Yıldız, İl Genel Meclisi üyeleri Rasim Çorbacı ve Recep Üst, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Pazar ilçe başkanı Bora Haberal, Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Ak ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Program hatim duasının yapılmasının ardından 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece saat 00.13'te ise bütün camilerden salalar okundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER