Pazar’da 10 Kasım Atatürk’ü anma programı düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85'inci yılı münasebetiyle Rize’nin Pazar ilçesinde anma töreni düzenlendi.

Pazar’da 10 Kasım Atatürk’ü anma programı düzenlendi

Ali Akyıldız

Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törende Saat; 09.01’de Pazar İlçe Kaymakamlığı, İlçe Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu.

Saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı okunurken bayraklar yarıya indirildi. Türk bayrağının göndere çekilmesi ve yarıya indirilmesinden sonra anıt önündeki tören son buldu.

Törene, Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, İlçe Garnizon Komutanı Hava Üsteğmen İhsan Erdemir ve İlçe Belediye Başkanı Ahmet Basa, Pazar Bölge Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Erbaş, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, gaziler, öğrenciler katıldı.

Anma programına daha sonra Saat; 10.’da Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam edilmek üzere meydandaki program sona erdi.

Burada, Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayacak olan program Günün anlam ve önemini belirten konuşma, Tiyatro gösterimi, Atatürk’ü görenler adlı video gösterimi, Zeybek Gösterisi, Oratoryo Gösterisi ve Koro dinletisinin ardından tören sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER