Pazar Sahil Köy Cami ve Kur 'an Kursu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

Mevcut cami ve lojman yıkılmadan yapılmakta olan inşaat için hayırseverlerin katkısı beklenmektedir.

Pazar Sahil Köy Cami ve Kur 'an Kursu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor
CEVAHİR TOPALOĞLU

PAZAR-Değişimi ve gelişimi bir arada gerçekleştirme perspektifiyle yol alan Sahil Köy mahalle olduktan sonra Pazar Belediyesi içinde parlayan yıldız haline gelecektir.İfadalerinin kullanıldığı açıklamalarda; 

İki cami, çay fabrikası, organik gübre tesisi, tatil köyü-restaurantı, geniş yol, kanalizasyon ve düzenli yapılaşmayla farkını ortaya koyan köye yakışır güzellikte ve büyüklükte bir camiye ihtiyaç duyulduğu bir gerçektir." denildi.
 
Bu Çalışma azmi ile yola çıkan Dernek başkanı Mustafa Kasapoğlu yapmış olduğu açıklamada "Camiler toplumun ortak malı aynı zamanda da ortak değeridir. Bu değeri daha anlamlı kılma adına bir tuğla da benden olsun bir çimento da benden olsun diye düşünen tüm hayırseverleri el vermeye gönül vermeye davet ediyorum" dedi. Köy sakinlerinden Sefer YAZICI ise yaptığı değerlendirmede " Camiler kabenin şubeleridir. Bu şubeleri inşa etmek ve mamur kılmak her müslümanın öncelikli ödevidir. Bu vazifeye namzet olanlar kazançlarını ahiret yurdunda alacakları gibi bu dünyada da huzurun kapısını aralayacaklardır."

Sahil Köy Cami ve Kuran Kursu Yaptırma Ve Yaşatma Derneği'ne Bağış Yapabileceğiniz Banka Hesap Numarası
AKBANK T. A. Ş. Türk Lirası (TL) Hesabı:
Şube: Pazar/Rize
Müşteri Adı: Sahil Köy Cami ve Kuran Kursu Yaptırma Ve Yaşatma Der.

IBAN: TR650004600228888000108917

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER