Öğrencilere iş bulma kolaylığı

KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri, Kocaeli/Gebze TAYSAD Organize Sanayi Bölgesindeki Kanca El Aletleri Dövme Çelik A.Ş.’yi ziyaret etti.

Öğrencilere iş bulma kolaylığı

Kanca El Aletleri Dövme Çelik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Alper Kanca ziyarette yaptığı açıklamada, Kanca A.Ş. kurucusu rahmetli babaları sanayici Abdullah Kanca tarafından 2008 yılında memleketlerinde yaptırılan eğitim yuvasında okuyan başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.

Genel Müdür Alper Kanca, KTÜ Sürmene Abdullah Kanca MYO’da okuyan öğrencilerin stajlarını Kanca A.Ş.’de yapabileceklerini ifade ederek, Meslek Yüksek Okulundan mezun olan öğrencilere Kanca A.Ş., TAYSAD Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalar veya diğer fabrikalarda bölümlerine uygun alanlarda referans olarak iş bulma sözü verdi.

MYO Elektrik, Elektronik, Makine ve Mekatronik Programlarında 600 öğrenci ile eğitim-öğretime devam edildiğini, Gemi İnşaatı Programına da öğrenci alımı yapılacağının gururunu yaşadıklarını ifade eden Genel Müdür Kanca, Meslek Yüksek Okulunun akademik, sosyal, kültürel ve teknik etkinliklerle her geçen gün çok daha güzel konuma geldiğini ifade etti. Kanca, “Ülkemizin sanayisinin gelişmesi, ihracatımızın artması, sattığımız ürünlerin niteliklerinin çoğalmasıyla doğru orantılı olarak nitelikli elaman ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Meslek Yüksek Okulumuza sanayinin beklentisi olan nitelikli eleman yetiştirmesi konusunda her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Yüksekokulumuzun marka haline gelmesi için gayret sarf eden başta Okul Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı hocamız olmak üzere, tüm öğretim elemanlarına ve idari personele teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de başarılar diliyorum.”dedi.

2013 yılında MYO Öğretim Elemanlarını ağırlayan Kanca El Aletleri Dövme Çelik A.Ş.’yi bu yıl ise Meslek Yüksek Okulundan başarılı 30 öğrenci ile MYO Sekreteri Ali Rıza Köroğlu ve Öğr. Gör. Ali Kangal ziyaret etti. Bilgi, görgü ve pratiklerini artırmak amacıyla düzenlenen teknik gezinin çok faydalı geçtiğini ifade eden öğrenciler, okudukları derslerin uygulama alanlarını bizzat gördüklerini söylediler. MYO öğrencileri, “Okulumuzu kuran merhum Abdullah Kanca ile, desteklerini devam ettiren Kanca A.Ş, Genel Müdürü Alper Kanca’ya, Kanca Ailesine, yönetim kurulu üyelerine ve teknik gezimizde bizlerle ilgilenen Kanca A.Ş.’nin tüm yönetici ve çalışanlara teşekkür ediyoruz.” Dediler.

KTÜ Sürmene Abdullah Kanca MYO öğrencileri tarafından ziyaret edilen Kanca A.Ş., 1960’lı yıllarda 20 kişilik kadro ile aile şirketi olarak el aletleri üretimine başlamış; bugün otomotiv sektörüne yönelik dövme parça üretimi, savunma sanayi ve inşaat sektörü gibi çok geniş bir yelpazede; parça, kalıp, tasarım ve metal şekillendirme üretimi ile alanında önemli kurum haline gelmiştir. MYO öğrencileri Kocaeli/Gebze TAYSAD Organize Sanayi Bölgesinde Kanca El Aletleri Dövme Çelik A.Ş. ile birlikte, alanlarında öncü ve uzman kuruluşlar olan; kampana üretimi- EKU Fren, çelik üretimi-Hasçelik, otomotiv ve savunma Hexagon Studio, metal işleme-Cengiz Makine, elektrik-enerji Schneider Elektrik fabrikalarını ziyaret etti. Ziyaretlerde öğrencilere öncelikle iş güvenliği, iş sağlığı güvenliği konularında bilgiler verildi. Fabrikaları tanıtıcı sunumların ardından, program dâhilindeki fabrikalar ve üretim-çalışma alanları ziyaret edildi. İki gün süren teknik gezi öğrencilerin fabrikalarda fabrika çalışanı ve yöneticilerle toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER