Melyat deresinde Çile yolu

Rize’nin Pazar ilçesine bağlı Melyat köyünde yaklaşık 1 yıl önce meydana gelen heyelan nedeniyle yedi köy yolu ulaşıma kapalı

Melyat deresinde Çile yolu

Eski adı Melyat, yeni adı Merdivenli olan bu köyün; Rize Hopa karayollarından ayrılan ve Köy hizmetlerine bağlı olan gurup yolu; yaklaşık 1 yıl önce yaşanan heyelan nedeniyle hala kapalı durumda.

Burada yerleşim yeri olarak; Yedi köy, bir orta okul, bir lise, bir cami vebir de Çaykur’a ait olan Çay fabrikası bulunmaktadır. Bölgede yaşayan insanlar; yollarının kapalı olması nedeniyle ulaşımda zorluk çektiklerini ve bu nedenle de haklı olarak tepkilerini dile getirerek; ‘’Neden hala bu mahrumiyeti yaşıyoruz’’? diye serzenişte bulundular.

İnsanlar ulaşımlarını yapabilmek için Melyat köyünü geçip; Pazar istikametine doğru 2.5 Km. gidip tekrar geri dönmek suretiyle evlerine ve iş yerlerine ulaşabilmektedirler.

Rize Köy hizmetlerinin sekiz önce heyelan nedeniyle kapalı olan bu yolu neden trafiğe açmadıklarını haklı olarak soruyor. Bu yoldaki heyelanı kim kaldıracak sorusuna yöre halkı cevap arıyor ve bu yolun bir an önce trafiğe açılmasını bekliyor.

Kaynak;Melyat Deresi

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER