Kurban pazarları koronovirüs önlemleriyle kurulmaya başlandı

Koronavirüs salgını gölgesinde geçecek Kurban Bayramı öncesi, kurban pazarları kurulmaya başlandı. Rize’nin Pazar İlçesinde bulunan kurban pazarında hazırlıklar tamamlandı. Kurban satıcıları alıcıları bekleniyor.

Kurban pazarları koronovirüs önlemleriyle kurulmaya başlandı

CEVAHİR TOPALOĞLU

PAZAR-Koronavirüs salgını gölgesinde geçecek Kurban Bayramı öncesi, kurban pazarları kurulmaya başlandı. Rize’nin Pazar İlçesinde bulunan kurban pazarında hazırlıklar tamamlandı. Kurban satıcıları alıcıları bekleniyor.

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla kurbanlık satışlarının yapılacağı pazarlarda sıkı pazarlıklar yapılmaya başlandı.

Pazar İlçesinde bu sene yeni yerinde kurulan Kurban Pazarında, hayvan satıcılarına Coronavirüs (KOVİT-19) testi yapıldı.

Pazar ilçesine Kars, Van, Erzurum başta olmak üzere birçok doğu ilinden kurbanlık hayvan nakli yapılıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle "Kontrollü sosyal hayat" kurban pazarlarında da hakim. Bu yıl salgın gölgesinde geçecek Kurban Bayramı öncesi, hazırlıkların sürdüğü pazarlarda çok sayıda önlem alındı. Giriş ve çıkışların ayrı kapılardan yapılacağı alanlarda, aynı anda belirli sayıda kişi bulunduruluyor.

Hayvan satıcıları satışların yavaş bir seyir altında ilerlediğini dile getirerek, Yeni yapılan Hayvan satış pazarından son derece memnun olduklarını” ifade ettiler.

Kurbanlık hayvan fiyatlarının ot girdilerinin yükselmesi dolaysıyla cüzi bir artış olmasına rağmen satışlarını fazla etkilemediğini söyleyerek, her türlü tedbirlerin alınarak vatandaşa sağlıklı hayvan satışlarını gerçekleştirdiklerini dediler.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 14:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin
hüseyin - 3 yıl Önce

kimse maske takmamış

SIRADAKİ HABER