Kızıldereliler de Çay tiryakisi olacak

Bu yıl Kanada’nın Montreal kentinde 10.’su düzenlenen SİAL Uluslararası Gıda, Gıda Teknolojileri, Otel - Restoran Ekipmanları Fuarı’nda Amerikalı çay tüketicileri ile buluşan Çaykur gördüğü ilgiden oldukça memnun kaldı.

Kızıldereliler de Çay tiryakisi olacak
Fuarın ardından Amerika Birleşik Devletleri pazarında büyümeyi hedefleyen Çaykur buradaki bayileri aracılığıyla çalışmalarını daha da arttırdı.


Fuarda gördükleri ilgiden son derece memnun olduklarını söyleyen Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu; “Fuarda ürünlerimize gösterilen yoğun ilgi bizi son derece mutlu etmenin yanında Amerika pazarı için de ayrıca umutlandırmıştır. Fuarın ardından birlikte çalıştığımız Amerika’daki bayilerimizle bir araya geldik. Karşılıklı olarak mevcut pazar şartlarını ve geleceğe dönük neler yapabileceğimizi ve faaliyetleri görüştük. Bizim açımızdan çok olumlu gelişmeler yaşadık.” dedi.


Kızıldereliler’de Çaykur’la tanıştı.
Çaykur,  Amerikan yerlileri olan Kızılderelileri de Türk Çayıyla buluşturacak.
Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık Kızıldereli nüfusuna sahip olan Oklahoma eyaletinde en büyük Kızıldereli kabilelerinden biri olan Potawatomi kabilesinden bir gurup müteşebbis ile bir araya geldiklerini belirten Genel Müdür Sütlüoğlu; “Bayilerimizle yaptığımız istişarelerin ardından Oklahoma’da bir gurup Kızıldereli müteşebbis ve Türkiye’deki diğer girişimci temsilcileri ile birlikte yeni fırsatlar hakkında değerlendirmeler yaptık.


Bu çalışmalarımızla özellikle iki ülke arasında oluşturulmakta olan Serbest Bölgelerde karşılıklı olarak iş yapma ve ticaret fırsatlarını değerlendirmek istiyoruz.”
Çaykur, diğer Türk firmalarıyla birlikte Serbest Bölgede oluşturulacak ortak ticaret fırsatlarının değerlendirildiği toplantılara da iştirak ederek konuyla ilgili değerlendirme yapma imkânı buldu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2014, 06:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER