KAYMAKAM ÇİMŞİR ÇAY BAHÇESİNE GİRDİ

Arhavi Kaymakamı Burak Çimşir ve ilçe protokol üyeleri çay toplayan vatandaşları ziyaret ederek hem çay topladı, hem de çay sezonu ile ilgili bilgi aldı.

KAYMAKAM ÇİMŞİR ÇAY BAHÇESİNE GİRDİ

Necmettin Numanoğlu

ARHAVİ-Arhavi Kaymakamı Burak Çimşir ve ilçe protokol üyeleri çay toplayan vatandaşları ziyaret ederek hem çay topladı, hem de çay sezonu ile ilgili bilgi aldı.

Köy ziyaretleri kapsamında Arhavi’nin köylerinde incelemelerde bulunan Çimşir Ulaş Köyünde çay toplamaya başlayan vatandaşlara eşlik etti. Kaymakam Çimşir, çay bahçesinde eline çay makasını alarak çay topladı.

Kaymakam Çimşir, Üreticilerin çay toplama sırasında yaşadığı zorlukları ve keyfi yaşama fırsatı bulduğunu ifade ederek, “Her gün severek içtiğimiz çayın nasıl yetiştirildiğini, nasıl toplandığını yerinde görmek istedik. Millî içeceğimiz olan çay, en doğal şekilde toplanıyor. Çay üretip satmak ve piyasaya sunmak bölgemiz için önemli bir ekonomik gelir kaynağıdır. Bahçede toplanan yaş çayı bardakta içmekten memnun oldum. Hasadın verimli olmasını ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu.

Kaymakam, ülke ekonomisi ve tarımı için önemli bir mevsim olan çay mevsiminin tüm müstahsillerimize hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER