İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) projesi Toplantısı Yapıldı

İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) projesi kapsamında, Vali/ Mülkiye Başmüfettişi Hamdi Salim Demir başkanlığındaki heyetin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) projesi Toplantısı Yapıldı

Vali/Mülkiye Başmüfettişi Salim Demir başkanlığındaki heyet Rize ziyareti programı kapsamında ilk olarak Vali Kemal Çeber'i ziyaret ederek İZDES’in çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Vali/ Mülkiye Başmüfettişi Hamdi Salim Demir başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Ömer Faruk Duman ve kurum amirleri katıldı.

Toplantıda, İçişleri Bakanlığı tarafından kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetime katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemleri azaltarak vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması amacıyla başlatılan İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi kapsamında saha çalışması gerçekleştirmek üzere ilimizde bulunulduğu ifade edildi.

Toplantıda İçişleri Bakanlığının vizyonu, strateji ve politikaları ile stratejik planda yer alan amaç ve hedefler doğrultusunda yürütülüp yürütülmediğinin yerinde gözlemlenmesi konuları ele alındı. Ayrıca hizmet sunumunda etkinlik ve verimliliğin arttırılmasına yönelik önerilerde bulunulması ve gerekli tedbirlerin alınması, hizmet standartlarının geliştirilmesinin sağlanarak hizmetlerde kalitenin arttırılması ve koordinasyon kanallarının etkinleştirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda ayrıca heyet ile birlikte tüm katılımcıların görüşleri alınarak, Valiliğimiz İZDES Kontrol Listesinde yer alan konu başlıkları ve içeriğindeki sorular tek tek cevaplandırıldı. Toplantı yapılan değerlendirmelerle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER