İLÇEYE YENİ BİR KÖPRÜ

Artvin İli Yusufeli İlçe Belediyesi tarafından Sanayi Bölgesi ve Kazım Karabekir Mahallesi arasına yeni Menfez Beton Köprü inşa edildi.

İLÇEYE YENİ BİR KÖPRÜ

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Yusufeli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Sanayi Bölgesi ve Kazım Karabekir Mahallesi’ni birbirine bağlayan su birleşimi noktasında şantiye araçlarının ilçe içi trafiği kullanmadan transit bir şekilde çalışmalarını sağlayacak olan Menfez Beton Köprü yapılarak hizmete açıldı.

Yapılan çalışmayı değerlendiren Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, ‘’Almış olduğumuz trafik komisyonu kararına göre ilçe merkezinden ağır tonajlı araçların geçişlerine müsaade etmiyorduk. Bu bağlamda atölyeciler sitesinin önünden geçerek Sanayi Caddesine bağlanan yol da trafik sıkışıklığına neden oluyordu. Trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmak adına Ahalt Mahallesi girişinden başlayan ve Kazım Karabekir mahallesinden geçerek devam eden çevre yolumuza Sanayi Bölgesi çıkışından yeni bir köprü inşa ederek o bölgeden transit araç geçişini sağlamış olduk. İnşa ettiğimiz köprü 30 metre uzunluğunda 6 metre genişliğinde olup, 30 adet menfez kullanılarak yapıldı. Son olarak yapılan çevre düzenlemesi ve ışıklandırmaları ile birlikte hizmet vermeye başladı. Köprü inşası için Yeni Yerleşim Yeri ve Yusufeli Barajı yüklenici firmalarına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyor, İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER