İki Alman Doktor Bisikletle Dünya Turuna Çıktı.Pazar'da Mola verdiler

Almanya’nın Duesseldorf ve Stuttgart şehrinde doğan ve Üniversitede karşılaşıp arkadaş olan Andreas ve Sibela isimli iki doktor bisikletle dünyayı dolaşıyorlar.

İki Alman Doktor Bisikletle Dünya Turuna Çıktı.Pazar'da Mola verdiler
Haber ve tercümeler; Ali Akyıldız
Almanya’dan başlayarak İstanbul, Zonguldak, Ereğli, Kastamonu, Sinop, Samsun, Rize ve Pazar’a uğradılar.
Pazar Belediyesini ziyaret eden doktorlara Belediyede ilçeyi tanıtıcı broşürler hediye edildi. Burada bir süre sohbet eden iki bisikletçi daha sonra Hopa, Batum, Tiflis, Bakü, İran ve Azerbaycan’a gitmek üzere yola çıktılar.
Yolculuk esnasında bazen yollarda uyku uyuyarak, bazen de ziyaret ettikleri yerde halk ile sohbet eden doktorlar ara sıra da otelde kalıyorlar.
 Yaklaşık üç buçuk hafta yolculuk suresince üç bin beş yüz km yol kat ettiler.
Birçok İl ve ilçe geçen genç doktorlar değişik yörelerden geçip farklı farklı yerler gördüler, özellikle doğayı ve yemekleri beğendiler.
Türkiye’de hiçbir olumsuz olayla karşılaşmayan ve güvenli bir şekilde seyahate devam eden doktorlar Türkiye'nin Almanya ve kendilerine göre ucuz olduğunu, İnsanların dost ve arkadaş canlısı olduklarını belirttiler. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 07:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
PAZARLI
PAZARLI - 8 yıl Önce

ali̇ bey tebri̇kler.lazim adamsin vesselam

DAYI
DAYI - 8 yıl Önce

i̇şte pazari tanitmak buna derler.i̇lgi̇llri̇n bi̇r senede yaptiğini bi̇r günde yapmak buna derler

ahmet terzi
ahmet terzi - 8 yıl Önce

adamlara bak brde bize bak burdan aydere arabayla çıkmaya üşeniyoruz adamlar nerelerden bisikletle gliyoralr ayrıca dip not olarak da çevirmeni kutluyorumm .

SIRADAKİ HABER