Hopaspor'da hedef 3.lig

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Bölgesel Amatör Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi veren Artvin Hopaspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mubin Çakmak, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ile futbolcuları kabul etti.

Hopaspor'da hedef 3.lig
Vali Doğanay, Valilik Toplantı Salonunu’nda kabulde yaptığı konuşmada, Artvin'de sporun gelişmesine her türlü desteği vermeye çalışacaklarını ve vermeye de devam edeceklerini söyledi.

Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden ve lider olan Artvin Hopaspor’un arzuladığı şampiyonluk yarışını bu yıl göğüsleyeceğine yürekten inandığını belirten Doğanay,” İlimizi profesyonel ligde temsil eden maalesef bir futbol takımımız yok. Hopaspor futbol takımımız bu yıl kadrosunu güçlendirdi ve şampiyonluk yarışının en güçlü ekibi haline geldi. Tüm Artvin halkı bu yıl Hopasporun şampiyonluğunu arzuluyor. Taraftarıyla, sporcusuyla, teknik heyeti ve bizler devletimizin temsilcileri olarak şampiyonluğa inandık. Futbolcu kardeşlerimize ve teknik heyete çok büyük görev ve sorumluluklar düşüyor” dedi.

Yoğun mesaisine rağmen Hopaspor’un maçlarını izlemeye büyük özen gösterdiğini kaydeden Doğanay, “Bu yıl takımın biri kupa maçı, ikisi lig maçı olmak üzere toplam üç maçını statta izledim. Kamu kurumlarının amirleriyle statta yerimizi alarak takıma ve ilçe halkına destek olmaya gayret gösteriyoruz. Hopaspor taraftarı takımını çok seviyor ve maç boyunca büyük destek veriyor. Bu şehir profosyonel ligi hak ediyor.”

Kendisinin lise yıllarında okulun futbol takımında oynadığını belirterek, futbolculara seslenen Doğanay, futbolun bir takım oyunu olduğunu ifade ederek,” Sabırlı olun, inançlı olun, çok çalışın ve futbolun takım oyunu olduğunu asla unutmayın. Başarının sırrı çok çalışmaktan ve inanmaktan geçiyor. Bu yıl başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum” dedi.

Kentin profesyonel liglerde temsilcisi olması gerektiğini aktaran Doğanay, şampiyonluk yolunda kulübe her türlü desteğin verileceğini ve bundan sonra da her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

Çakmak ise, yeni sezonda şehrin arzusu olan şampiyonluğu kazanmayı hedeflediklerini ve takımı şampiyonluğa ulaştıracak bir kadro kurmaya çalıştıklarını belirtti.

Artvin’i profesyonel ligde temsil etmek hedefiyle yola çıktıklarını ve güçlü bir kadro oluşturduklarını belirten Çakmak, “Ligde lider durumundayız. Takım ve şehir olarak şampiyonluğa inandık. Hopaspor’un 3. Lige çıkması için yönetim olarak her türlü maddi ve manevi desteği veriyoruz. Taraftarlarız maçlara yoğun ilgi gösteriyor. Sahamızdaki maçlarımızda türbinler tamamen doluyor. Yaklaşık 10 bin seyirciyle maçlarımızı oynuyoruz. Şehirde herkes futbolla ilgileniyor. Artvin Hopaspor olarak başta ilçemizin ekonomisine ve ilimizin ekonomisine katkı sunmak istiyoruz. Artvinli genç kardeşlerimizi kahve köşelerinden, internet salonlarından çıkarıp sporla tanıştırmak istiyoruz. Tüm Artvin halkının desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.

Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Sadettin Dağ ise, Artvin’de sporun gelişmesi için büyük gayret gösterdiklerini söyledi.

Artvin Hopaspor’un profesyonel lige yükselmesini canı gönülden istediklerini belirten Dağ, şunları söyledi:

“Sayın Valimiz Ömer Doğanay Beyefendi ilimizde spora verdikleri desteklerinden dolayı temsil ettiğimiz kurumumum adına çok teşekkür ediyorum. Sayın Valimizin göreve başladığı tarih itibarıyla ilimizde sporun çıtası yükselmiştir. Burada valimizin sportif faaliyetlerde üstlendiği rol çok büyüktür. Tüm Artvin halkı olarak, taraftarıyla sporcusuyla, teknik heyeti ile federasyon olarak bizler birlik ve beraberlik içerisinde olursak başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Hopaspor kulübünün 3. Lige çıkması noktasında federasyon başkanı olarak kendilerine kulübü ziyaretimizde ifade etmiştim. Bugün gelinen noktada desteklerimiz artarak devam etmektedir. Bölgesel anlamda değerlendirecek olursak tek profesyonel takımı olmayan il Artvin’dir. Bu bağlamda profosyonel lige yükselme noktasında Sayın Valimizin önderliğinde herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Gelinen şu noktaya kadar bir aksaklık gözükmemektedir. Birlik ve beraberlik çerçevesi içerisinde görünen o dur ki Artvin Hopaspor Kulübü eski günlerindeki gibi hak ettiği yere gelecektir” dedi.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen kabulde Vali Doğanay, futbolcularla yakından ilgilenerek bir süre sohbet ederek, lig maratonunda başarılar diledi.

Ziyaret, hep birlikte çekinilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi. 

Artvin Hopaspor

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER