“Hayat Kimliğinle Kolay “

Rize Valisi Kemal Çeber, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu tarafından tanıtımı yapılan "Hayat Kimliğinle Kolay" projesinin ilk adımını oluşturan sürücü belgesi bilgilerinin T.C. Kimlik Kartına yüklenmesi işlemini yaptırdı.

“Hayat Kimliğinle Kolay “

Vali Çeber, eşi Neslihan Ayan Çeber ile birlikte ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesi kapsamında Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünü ziyaret etti. Burada gerçekleştirilen işlemlerin ardından Vali Çeber, Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Reşat Birinci’den vatandaşlarımızın ehliyet bilgilerinin kimlik kartlarına aktarım konusunda nasıl bir planlama yapıldığı hakkında bilgi aldı.

Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğüne gerçekleştirilen ziyarette Vali Yardımcısı Bayram Sağır’da hazır bulundu.

“Hayat Kimliğimle Kolay” Projesi Vatandaşlarımıza Büyük Kolaylık Sağlayacak

Vali Çeber, hayata geçirilen projenin vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlayacağını vurgulayarak “ Geçmiş dönemden günümüze vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için Bakanlıklarımız tarafından sürekli olarak yenilikler yapılmakta ve pek çok proje hayata geçirilmektedir. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen “Hayat Kimliğimle Kolay” projesi de bunun en güzel örneklerinden bir tanesi.Ehliyet bilgilerinin kimlik kartına aktarılması ile birlikte pek çok veriye aynı anda ulaşma imkanı elde etmiş olacağız. “ ifadelerini kullandı.

Vatandaşlarımız proje kapsamında yeni nesil sürücü belgelerini, Alo 199 Çağrı Merkezi ve "randevu.nvi.gov.tr" web adresinden alınacak randevuyla Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerimizden T.C. Kimlik Kartı'na aktarımını yapabileceklerdir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER