Haşimoğlu Çamlıhemşin Belediyesi ile ilgili konuştu

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Harun Mertoğlu Çamlıhemşin İlçe Danışa Meclisi Toplantısında Yapmış Olduğu Konuşmada, 30 Mart Yerel Seçimlerinde Türkiye Birincisi Olan Rize`nin Aynı Başarıyı Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde de Göstermesi Gerektiğini, Bunun İçinde AK Parti Teşkilatlarına Büyük Görev Düştüğünü Söyledi.

Haşimoğlu Çamlıhemşin Belediyesi ile ilgili konuştu
Bülent İsmailoğlu(Çamlıhemşin)
Yerel seçimler sonrası ilçe danışma meclisi toplantılarına devam eden AK Parti teşkilatı Çamlıhemşin ilçe danışma meclisi toplantısında yerel seçimlerde alınan sonuçları ve Çamlıhemşin`de yapılan faaliyetleri değerlendirdi.
İl başkan yardımcıları; Harun Mertoğlu, İsmail Kosif, İl Yönetim Kurlu Üyeleri, İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu,  İl Genel Meclis Üyeleri; Yusuf Arısoy, Cemil Kuş ve teşkilat mensuplarının katılımıyla Çamlıhemşin`de Gerçekleştirilen Toplantıda İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu ve İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Arısoy  Çamlıhemşin`de yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi.
 
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Ahmet Yılmaz 30 Mart yerel seçimlerinde ince eleyip sık dokuyarak tarihi bir zafer elde ettiklerini belirterek; "30 Mart yerel seçimlerinde Çamlıhemşin AK Parti olarak seçimi  büyük bir zaferle kazandık. Önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var. O seçimde de partimizin adayının ilk turda kazanacağı inancındayım." dedi 
 
 
Belediye faaliyetleri hakkında bilgiler veren Osman Haşimoğlu, Çamlıhemşin belediyesini devraldıklarında ilk olarak belediye teşkilatlarını oluşturduklarını ifade ederek, " Çamlıhemşin belediyesine göreve geldikten sonra şunu gördük ki; Çamlıhemşin belediyesi içerisinde belediye teşkilatının var olduğunu söylemek mümkün değildi. Göreve geldikten sonra ilk olarak belediyenin personel yapılanması ile ilgili çalışmalar yaptık. Sokak sağlıklaştırması ve kentsel tasarım adı altında bir proje yaptık. Bu projenin maddi desteğini milli emlak paylarında alacağız. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili de ihale yapılacak. Bunları yaptıktan sonra kentsel dönüşüm birinci etabına başlayacağız. " dedi
 
İl başkan yardımcısı Harun Mertoğlu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Rize`de seçim sonuçlarına baktığımızda Türkiye birincisi olmak ve 18 belediyenin 18`ini almak istiyorduk, hamdolsun ki Türkiye birincisi olduk. Belediye noktasında da bir tane fire verdik. Önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var. Tarihimizde ilk kez cumhurbaşkanı halkın oyuyla seçilecek. Teşkilatlarımıza bu konuda büyük görev düşüyor. Sayın başbakanımıza yakışır bir oy oranı ile onu desteklememiz gerekiyor. Biz başbakanımızın muhtemelen cumhurbaşkanı adayı olacağını inanıyoruz, olmasa da partimizin göstereceği adayın ilk turda seçimleri kazanacağı konusunda şüphemiz yoktur. Ama biz Rize olarak 30 Martta göstermiş olduğumuz başarıdan daha yüksek bir başarıya ihtiyacımız vardır." 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER