Ekosistem ve Doğa konuşuldu

Artvin Çoruh Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından “Ekosistemlerin Mühendisliğe Adaptasyonu, Doğadan Teknolojiye” konulu bir seminer gerçekleştirildi.

Ekosistem ve Doğa konuşuldu

Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selim Sanin konuşmacı olarak yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Duman, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sami İmamoğlu, öğretim elemanları ve öğrencilerin katıldığı seminerde Doç. Dr. Selim Sanin, modern uygulamalarla birlikte toprağın karakteristik yapısında değişikliğe neden olmaya başlayan azot döngüsünün küresel anlamda ekosistemde yaratacağı potansiyel tehditler, Türkiye’de ve dünyada su arıtma tesislerinin çalışma prensipleri ve gelecekte bu tesislerle ilgili yapılması gerekecek düzenlemeler, çevresel atıkların tarım ve inşaat sektöründe tekrar kullanılabilmesi için yapılan ve yapılması gereken endüstriyel çalışmalar, mikrobiyolojik organizmaların alternatif enerji üretiminde kullanılabilirliğinin belirlenmesi ve denetimi gibi konularda değerlendirmelerde bulundu.

Yaklaşık bir saat süren seminer soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. 
08 Haber(Artvin)

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2014, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER