DOKADAK ile 3937 Zirve’de 40 dakika

Ağustos 2017; 8-9-10-11 ve 12. Günlerde 9.kez düzenlenen Kaçkar Zirve yolculuğu sona erdi.

DOKADAK ile 3937 Zirve’de 40 dakika

Haber ve Fotoğraflar; Sabit Uçak

Her yıl program gereği geziler düzenleyen DOKADAK Spor kulübü 9.Kaçkar Zirvesini 9 yaşında çocuk ve 65 yaşında kemale ermiş gezginler ile 3937 Rakım’a bayrak dikip 40 dakika kalarak gerçekleştirdi.

Gezi hakkında DOKADAK Kulübü Başkanı Dursun Demiroğlu yaptığı açıklamalarda; Dokadak olarak düzenlenen Kaçkar Zirve kampı kapsamında 8 Ağustos 2017 günü sabah 09.00 da Ardeşen’den 2 araç ile 21 kişinin katılımlarıyla Artvin Yusufeli olgunlar yaylasına gidildi. Burada akşam kamp kurduk. En küçüğü 9 yaşında, en büyüğü 65 yaşındaki yol arkadaşlarımızla burada çok güzel bir gece geçirdik. Katılımcıların birçoğu farklı bölgelerden gelenlerden oluşuyordu. Antalya, Bursa, Ankara ve Muğla’dan gelen arkadaşlarımız vardı. Biz kamptayken 2 İngiliz zirveyi tamamlamış dönüyorlardı. Buradan sabah erkenden kalkarak 5 saatlik yürüyüşten sonra Dilberdüzü yaylasına varıldı.2.Kampımızı burada kurduk gece 01.00 de kalkarak,02.00 de zirve için yola çıktık.7 saat yürüyüşten sonra 3937 rakımlı zirveye çıktık. Bizden hemen sonra Zirve yapmak üzere Mersin Dağcıları geldi. Biz burada 40 dakika kalarak dönüşe geçtik.3 saat yürüyüşle deniz gölüne gelip burada 1 saat mola verdik. Sonra kampa döndük.21 kişiden 16 sı zirveye ulaştı. Diğerleri küçük rahatsızlıktan katılamadı. Aslında dönüşümüz Kavrun yaylası kuzey transından olacaktı. Aniden bastıran Fırtına planlarımız değiştirmemize neden oldu. Buradan Borç Karagöl’e geldik.1 gece burada kamp yaparak kaldık. Toplamda 5 gün 4 gece sonunda geriye döndük” diyen Başkan Demiroğlu,

“Zirve esnasında hava çok sıcaktı. Âmâ çok da temizdi. Sis ve yağış yoktu. Buraya gelmek isteyen arkadaşlarımıza hatırlatmak istiyorum ki, olgunlar yaylasına kafe ve pansiyon vardır. Ayrıca buranın köylüleri yükleri taşımak için katırları hazır bulunduruyorlar. Bir bavulu 40 tl den taşıma yapıyorlar. Yorucu olmasına rağmen mutlaka zirvelere çıkıp bölgemizin muhteşem manzaralarını buradan da görmek gerekir. Seneye tekrar buluşmak üzere hoşça kalın ” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER