Cenaze hizmetleri ücretsiz yapılacak

Pazar Camileri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve üyeleriyle Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa arasında Belediye Başkanlık makamında yapılan toplantıda çok önemli kararlar alındı.

Cenaze hizmetleri ücretsiz yapılacak
Rize ilinden sonra ilk kez ilçeler arasında uygulamaya geçecek olan Cenaze hizmetleri bundan böyle Pazar Belediyesi tarafından yapılması kararlaştırıldı.
Dernek başkanı Kasım Okumuş, Pazar İlçe Müftüsü Vedat Başsan ve Dernek üyeleri ile Pazar Belediye Başkanı Dr. Ahmet Basa arasında yapılan toplantı sonucunda  mutabakata varılan karar gereği tüm Cenaze hizmetlerinin Pazar Belediyesi tarafından ücretsiz karşılanacağı, vatandaşlardan bundan böyle yıkama-kefenleme ve defin için ücret talep edilmeyeceği kararı alındı.
 Konu ile ilgili çalışmanın tamamlanması için İlçe Müftülüğü ve Dernek tarafından kurulan ekip çalışmalara başladı.
Ayrıca Dernek üyeleri Sahil Camiinde halka açık bulunan tuvaletlerin sağlıklı bir hale getirilmesi, Merkez Hatuniye Camii yanında bulunan bayan tuvaletlerinin bakım ve temizliği konusu görüşülerek Pazar Belediyesinden yardım talebinde bulundular.   
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2014, 07:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman
osman - 8 yıl Önce

başkanları tebrik ediyorum

kamil
kamil - 8 yıl Önce

ahmet başkan ve kasim başkani kutluyorum

KENAN
KENAN - 8 yıl Önce

tarihi bir karar taraflari kutlarim

MUSA
MUSA - 8 yıl Önce

işte bu kadar tüm hocalar üzerinde yapilan dedikodular da ortadan kalkıyor.başkan basayi,müftümüzü ve derneği kutluyorum

SIRADAKİ HABER