ÇAYKUR’UN YENİ SATINALMA DAİRESİ BAŞKANI ÖZKAN YALÇIN OLDU

Çaykur’da yeni göreve getirilen, Çaykur BİM Dairesi Başkanlığı, Çaykur Çay Tarım Dairesi Başkanlığı, Çaykur İdari ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının ardından, Çaykur Satınalma Dairesi Başkanlığına da Özkan YALÇIN asaleten atandı.

ÇAYKUR’UN YENİ SATINALMA DAİRESİ BAŞKANI ÖZKAN YALÇIN OLDU

Bayram Ali Kavalcı

Çaykur’un sevilen yeni Satınalma Dairesi Başkanı Özkan YALÇIN kimdir? 1967’de Rize’nin Fındıklı İlçesinde doğdu. 1990’da Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Memurluk mesleğine ilk olarak, Fındıklı Ticaret Lisesi, Fındıklı Endüstri Meslek Lisesi ve Ortaöğretimde ücretli öğretmenlik yaptı. Askerlik görevinden sonra 1992 yılında işçi kadrosunda Çaykur’da göreve başladı. Çaykur’da yapılan sınavla 1994 yılında muhasebe memuru olarak memurluk görevine başladı.

Sırasıyla, Çaykur’daki görevleri; 1992-1994 yılları arasında Fındıklı Çay Fabrikasında işçi statüsünde, 1994-1996 yılları arasında Azaklı Çay Fabrikasında muhasebe memuru olarak, 1996-2001 yılları arasında Genel Müdürlük Merkez Muhasebe Müdürlüğünde muhasebe memuru olarak, 2001-2002 yıllarında Kalecik Çay Fabrikasında Uzman kadrosunda Muhasebe Kısım Müdür Vekili olarak görev yaptıktan sonra 2002 yılından bu yana Satın Alma Dairesi Başkanlığında görev yapmaktaydı. 2006 yılı başına kadar Satın Alma Şube Müdürlüğünde Uzman olarak raportörlük görevi, aynı yıl uzman olarak Satın Alma Şube Müdürlüğüne vekâlet, Şubat 2007 yılından itibaren de Şube Müdür Yard. Kadrosuyla aynı Müdürlüğe vekâlet etti. 2007 yılında yapılan görevde yükselme sınavında başarılı olduktan sonra Fındıklı Çay Fabrikası Muhasebe Kısım Müdürlüğüne Muhasebe Kısım Müdürü olarak asaleten atandı. Aynı gün vekâlet’ten yürüttüğü, Satın Alma Şube Müdürü görevine asaleten atandı. 2007 yılından Mayıs 2019 yılına kadar aralıksız olarak yaklaşık 12 yıl Satın Alma Dairesi Başkanlığında İç Alımlar Şube Müdürü olarak görev yaptı. Satın Alma Dairesi Başkanı’nın 23.05.2019 tarihinde yaş haddinden emekli olması üzerine bu tarihten itibaren yaklaşık 2 yıl Satın Alma Dairesi Başkanlığına vekâlet ettikten sonra, 25 Mart 2021 tarihinde aynı göreve asaleten atandı. Yeni Daire Başkanı Yalçın, evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER