ÇAYKUR’UN İFTARINA HER KESİMDEN YOĞUN İLGİ

ÇAYKUR’un geleneksel hale getirdiği ve üretici temsilcilerinden ziraat odaları temsilcilerine, ticaret odası temsilcilerinden esnaf odalarına, bürokratlardan muhtarlara, esnaf odalarına, belediye başkanlarına çay bölgesinde çayın bütün paydaşlarının katıldığı geleneksel iftar yemeği ÇAYKUR’un ev sahipliğinde yapıldı.

ÇAYKUR’UN İFTARINA HER KESİMDEN YOĞUN İLGİ

Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun bölgesindeki protokolün yoğun katılımıyla gerçekleştirilen iftar yemeğine ayrıca AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal’da iştirak etti.

Yemek duasını Rize Müftüsü İsmail Yalçın’ın iftarda şehitleri anarak başlayan konuşan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu: “Bin yılı aşkın bir süredir Anadolu topraklarında tutunmayı başaran kahraman milletimiz yine kahraman evlatlarını şehit olarak bu topraklara vermeye devam ediyor. Vatanımızın vatan olma vasfı güçleniyor, bayrağımızın bayrak olma vasfı güçleniyor. Aziz şehitlerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyorum. Şehitlerimizin ailelerine de en kalbi hürmetlerimi sunuyorum ellerinden öpüyorum. Cenabı Hak’tan sabırlar diliyorum. Kahraman gazilerimize de acil şifalar diliyorum”

GENEL MÜDÜR SÜTLÜOĞLU; ÇOK HUZURLU BİR KAMPANYA GEÇİRDİK

1.Sürgünün Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle başlarda bir tedirginlik olduğunu belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu: “Davetimize icabet edip teşrif ettiğiniz için, bizi onurlandırdığınız için hepinize tek tek gönülden teşekkür ediyoruz. Mübarek ramazan ayının artık son günlerindeyiz. Bu sene ramazan çayla beraber geldi. Çaydan hemen sonra ramazan ayı başladı. Ramazan ayı hem üreticilerimiz çay toplayacak hem fabrikalarımızdan işçi kardeşlerimiz çalışacaklar, havalarda muhtemelen sıcak olacak bu sıkıntılı süreci nasıl geçireceğiz diye düşünürken yine Ramazan bütün güzellikleri ile cenabı Hakk’ın rahmetiyle geldi. Havalar gayet serin gitti. Çayımızı nasıl topladığımızı nasıl işlediğimizi çok da fark edemedik. Çok huzurlu bir sürgün dönemi geçirdik.”

BİZİ DİNLERLERSE ÇAYIN FİYATI DÜŞMEYECEK

1.Sürgünde kısa bir süre haricinde yaş çay fiyatının taban fiyatının üzerine çıktığını üreticilerin ucuza çay satmamaları halinde 2. Sürgünde de fiyatın aşağıya düşmeyeceğini belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu: “Bugünlerde 1. Sürgün çay paralarını da ödemeye başladık. İnşallah Perşembe günü tamamını ödemiş olacağız. Ayrıca işçilik ödemelerimizi de bayramdan önce yaptık ki çalışan kardeşlerimiz bayramda rahatça alışverişini yaparak girebilsinler. 1.sürgünde kotamız 400 kg’dı. Bu sene vatandaşımızın acele ettiği çok kısa bir dönem fiyatlar bir miktar düştü ama vatandaşımızın bizi dinleyip sabrettiği ucuza çay vermediği dönemler fiyatlar yükseldi. Taban fiyatın üzerine çıktı. 2. Sürgünde de değerli üretici kardeşlerimiz eğer bizi dinlerlerse acele etmezlerse ÇAYKUR kotası kadar ÇAYKUR’a çay verip acele etmeden çaylarını çaylıklarında bekletirlerse o zaman 2.sürgünde 3.sürgünde de fiyatlar düşmeyecek. İnşallah bu güzelliklerin bu sene sezon sonuna kadar devam etmesini temenni ediyorum.”

RİZE MİLLETVEKİLİ KARAL, ÇAYKUR’UN BU İFTARI TAKDİRE ŞAYANDIR

İftar yemeğine katılan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal çayın paydaşlarının hep birlikte bir arada olması kaynaşmasını sağlayan bu gece takdire şayandır dedi. Başta Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu olmak üzere tüm ÇAYKUR çalışanlarına teşekkür eden Karal: “Bölgemizin varımız yoğumuz her şeyimiz, çayımızın ÇAYKUR’umuzun çok değerli çalışanları, çayımıza hizmet veren katkı sağlayan bütün dostlarımız hepinizi saygıyla sevgiyle hürmetle selamlıyorum. Gecemiz mübarek olsun.

ÇAYKUR’umuzun çok değerli Genel Müdürü İmdat beyin bu akşamki bu daveti vesilesiyle bir aradayız. Bu bir kaynaşma, birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesine zemin hazırlaması açısından son

derece anlamlı. Her şeyden önemlisi bölgemizin en önemli kurumlarımızdan bir tanesi olan ÇAYKUR’umuzun bu kadar değerli ve mümtaz şahsiyeti bir araya getirmiş olması ayrıca takdire şayan.

Bu yönüyle Çaykur Genel Müdürümüz imdat Sütlüoğlu beyefendi olmak üzere ve ÇAYKUR’umuzda görev yapan bütün kardeşlerime ekibine çok teşekkür ediyorum. Yarınlarımız inşallah bu günlerimizden daha hayırlı ve verimli olsun diyorum. İnşallah problemsiz, sıkıntısız ve hiçbir dönemde kanın akmadığı, gözyaşının akmadığı mübarek ramazanlar görmeyi yaşamayı Allah bize nasip etsin diyorum. Böylesine güzel ramazanlar yaşayabilme adına daha ferasetli daha basiretli ümmet olma yolunda da cenabı hak inşallah ufkumuzu açsın hepinize saygılar sunuyorum. Sağ olun, var olun.”

VALİ BEKTAŞ; HUZURLU BİR YAŞ ÇAY KAMPANYASI VE HUZURLU BİR RAMAZAN AYI GEÇİRDİK

Çay sezonunun önemli bir kısmını ve Ramazan ayını huzurlu bir şekilde geride bırakıldığını belirten Rize Valisi Erdoğan Bektaş: “Rize için çay çok önemli ve çay sezonunun önemli bir kısmını başlangıcını başarıyla geride bırakmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Güzel bir ramazan idrak ettik, özellikle Rize’nin de ciddi anlamda hiçbir sıkıntı yaşamadan huzur içerisinde vatandaşlarımızla her katmanda her seviyede çeşitli ortamlarda buluşarak iftarlarla, teravihlerle, sahurlarla bir güzel manevi atmosferi yaşayarak bayrama hazırlanıyoruz. Bu ortamı bize hazırlayan ÇAYKUR’umuza teşekkür ediyorum.”

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI-FOTOĞRAFLAR: ÇAYKUR BASIN

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER