Çaykur'dan yeni bir hamle

Kaçak Çay Tiryakilerine 'Yasal Müjde'

Çaykur'dan yeni bir hamle

ÇAYKUR, kaçak çay tüketen vatandaşlar için onların damak tadına yeni bir çay üreteceklerini duyurdu.

Çay ülkemizde en çok tüketilen içeceklerden bir tanesi. Kaçak çay da çay türleri arasında ciddi miktarda alıcısı olan bir içeçek. Bunun farkında olan ÇAYKUR Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kendi çaylarının tüketilmesi için yeni çay üretme kararı aldı.

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:


"Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde daha önce Türk çayı içiliyordu, şimdi bu bölgeye yabancı menşeli çaylar girdi ve işgal etti. Bu işgali ortadan kaldıracak güçteyiz. Bu bölgede çalışmaları daha da sıklaştıracağız, 300 binin üzerinde eve ulaşmayı hedefliyoruz ve onlara ÇAYKUR çayını tattıracağız.


Geçen sene Gaziantep ve Diyarbakır'ı pilot bölge seçmiştik. Bu sene bölgenin tamamında bu çalışmalarımızı yapacağız. Geçen yıl bu iki ilimizde önemli artışlar gerçekleştirdik. İnşallah bu yıl bu bölgedeki diğer vilayetlerimizde de önemli artışlar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.


Kaçak çayın damak tadında bir çay yaptık. Bu çayın da testlerini bölgede yapıyoruz. Güneydoğu'da yaşayan kardeşlerimizin beğenisine sunuyoruz. Onlardan alacağımız geri dönüşlerle bu konudaki çalışmalarımıza yön vereceğiz" 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 01:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER