Çaykur Güneydoğu Pazarında iddialı çalışıyor

Çaykur yabancı çayların çok tüketildiği Güneydoğu Bölgesinde vatandaşların tekrar Türk Çayı içmelerini sağlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Çaykur Güneydoğu Pazarında iddialı çalışıyor
Gerek kaçak çaya karşı verilen mücadele gerekse bölge insanının damak tadına uygun çay üretme çalışmaları ile ÇAYKUR  Güneydoğu pazarı için kararlı.

Haziran ayının ilk haftasında Gaziantep’te tüm bayileri ile bir toplantı yapan Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu bölgedeki çalışmalarına devam ediyor. Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Adana, Mersin ve İskenderun illerinde ki ÇAYKUR bayilerini ve Mersin’de bulunan  ÇAYKUR Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu ziyaretleri esnasında bölge insanları ile de sohbet etti.
Kaçak çayın hem insan sağlığına hem de ülke ekonomisine verdiği zararları vatandaşa anlatmanın yanı sıra, bölge insanının damak tadına uygun olarak üretmeye çalıştıkları çayın tadım sonuçlarını da bizzat yerinde inceleme fırsatı bulduklarını söyleyen  Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu; “Yabancı menşeli çayların damak tadına alışan bölgedeki vatandaşlarımıza kendi çayımızdan ürettiğimiz çayı ikram ediyoruz. Beğenilerine sunuyoruz. Onlar beğenirlerse oldu diyeceğiz, beğenmezlerse çalışmalarımıza sonuç alana kadar devam edeceğiz. Sonuçta çayımızı tüketecek olan onlar. Dolaştığımız bölge illerinde onların damak tadına uygun üretmeye çalıştığımız sağlıklı ve doğal ÇAYKUR çayını beğenenler var, beğenmeyenler de var. Çalışmalarımız aldığımız geri dönüşlere göre devam ediyor. En ücra evlerden vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu kıraathanelere kadar değişik tüketici gurupları üzerinde çayımızı tattırıyoruz. Ekiplerimiz çalışıyor. “dedi.

Kaçak çayın üretildiği bitki türü farklı
Özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgesinde tüketilen kaçak diye tabir edilen çayların çay bitkisinin değişik bir türünden üretildiğini belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu ; “Kaçak diye tabir edilen çayın damak tadı assan tipi çay bitkisinden üretildiği için oluşuyor. Yani bitkiden kaynaklanan bir damak tadı da var. Bizim bahçelerimizde ki çay bitkisi ise assam tipi değil. Biz kendi bitkimizden üretim prosesinde bir takım uygulamalarla kesinlikle herhangi bir katkı maddesi kullanmadan, çayımızın doğallığını bozmadan bu damak tadını yakalamaya çalışıyoruz. Çalışmalarımızdan şu ana kadar ümit verici sonuçlar aldık.“ dedi.

Bölgede hakim satıcı yine ÇAYKUR olacak
Bölgede yapılan çalışmaların yanı sıra mevcut ÇAYKUR ürünlerinin de Pazar payını artırmak için çalışmaların sürdüğünü belirten Genel Müdür Sütlüoğlu; “Bölgenin damak tadına uygun çay çalışmalarımızın yanında mevcut ürünlerimizin Pazar payını arttırmak için çalışmalarımız sürüyor. Bölgede ki bayi arkadaşlarımızla birlikte bölgedeki pazar payımızı her geçen gün arttırıyoruz. Bölge insanımıza çayımızın kalitesini, doğal ve sağlıklı oluşunu anlatıyoruz.  Bu bölgede iddialıyız her hâlükârda büyüyeceğiz. Buraların da geçmişte olduğu gibi İnşallah hakim satıcısı biz olacağız. Buna tüm ÇAYKUR camiası olarak inanıyor ve o kararlılıkla gece gün demeden, mesafe gözetmeden çalışıyoruz.” Dedi. 


Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 02:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER