Çaykur Genel Müdürü Vekili ve YK Üyesi Yusuf Ziya ALİM; ÇAY SATIŞ MAĞAZALARIMIZ ÇAYKUR’UN MARKA YÜZLERİDİR

Çay İşletmeleri Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya ALİM’in geçen yıl projelendirip hayata geçirmiş olduğu yeni konsept, Çaykur çay satış mağazalarının her birinde tüm ürün çeşitliliğinin beraberinde getirdiği yüksek satış cirolarıyla müşterilerin beğenisini toplamaya devam ediyor.

Çaykur Genel Müdürü Vekili ve  YK Üyesi Yusuf Ziya ALİM;  ÇAY SATIŞ MAĞAZALARIMIZ ÇAYKUR’UN MARKA YÜZLERİDİR

Haber ve Fotoğraflar: Bayram Ali Kavalcı

Sanayide Türk çayının ve Doğu Karadeniz bölgesinin en güçlü ekonomik gelir girdisiyle birlikte yarım asırdır iş istihdamı gücü noktasında da bu bölgenin en önemli lokomotifi olan Çaykur, kendi mevcut varlıklarıyla elde edilen tasarruf ve verimlilik sonucu yeni proje yatırımlarına devam ediliyor.

Çaykur geçen yıl, “Çaykur’dan 81 İlde 81 Çay Satış Mağazası Projesi’’ kapsamında, ilk satış mağazasını Müftü Mahallesi Menderes Bulvarı, Çaykur Genel Müdürlüğü girişinde, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim ve diğer davetlilerinde katılımıyla tüketicilerin hizmetine sunmuştu. Bu mağazanın Rize’de yaşayan tüketicilerin yanı sıra dışarıdan Rize’ye gelen yerli ve yabancı turistler tarafından bir hayli beğeni toplamaya devam ediyor. Çaykur’un üretmiş olduğu onlarca çeşit çaylarının hepsinin bir mağazada oldukça rahat bir ortamda beğenilip satın alınabilme ortamının oluşması müşteriler tarafından büyük bir memnunlukla karşılanıyor.

Çaykur’un yoğun ilgi ve beğeni gören, Rize Çay satış mağazasının ardından ikinci Çay satış mağazasını Giresun İli Tirebolu İlçesi, Çaykur Çay Fabrikasının önünde Çaykur’a ait alanda kısa zamanda müşterilerinin hizmetine açmıştı. Bu mağazanın ardından 3’cu mağazasını da Artvin ilinin Kemalpaşa ilçesi, Çaykur Çay Fabrikasının bulunduğu noktada tüketicilerin hizmetine açmıştı. Çay satış mağazalarının kısa zamanda yüksek ciroda satış yapmaları ve tüketiciler tarafından bir hayli beğenilmelerinin ardından, 81 ilde 81 çay satış mağazacılarının yapımı hız kazanmış oldu. Öncelik olarak yapılacak çay satış mağazasının Çaykur’a ait alanda olması ve bulunduğu noktanın insan ve araç güzergâhının hareketli konumda bulunmasına öncelik verilmektedir.

Çaykur Genel Müdürü Vekili ve YK Üyesi Yusuf Ziya ALİM; 81 ile 81 Çay satış mağaza projemiz kısa sürede müşterilerimiz tarafından büyük beğeni toplamış bulunmaktadır. Tüm şehirlerimizden, hatta büyük ilçelerimizden bile, bizlere ulaşan tüketicilerimiz bizim şehrimizde Çay satış mağazası açın talebinde bulunmaktadırlar. Bunun bizleri duygulandırmasının yanında, üreticilerimizin damak zevklerine ve bulundukları şehirde her türlü çayınıza ulaşmaları ve seçenek tercihlerini kendilerine sunmanın sevincini yaşıyoruz. Mağazalarımız ÇAYKUR’un marka yüzleri olarak, hem teşekkülümüze, hem de tüketicilerimize kademe, kademe ülkemizin her yerinde kazandırmaya ve hizmet vermeye açılacaktır. Çay Satış Mağazasının 4’cusunu yıllardır yerli ve yabancı turistlerin yaş çay kampanyaları süresince çayın üretimini gezip gördükleri, Cumhuriyet Çay Fabrikamızın girişinde kısa bir zamanda hizmete açacağız. Buranın ardından 5’cı Çay Satış Mağazasını kış gelmeden Erzurum Bölge Müdürlüğünün bulunduğu, Çaykur Sokak Yakutiye’de açmış olacağız. Ve hemen akabinde İstanbul Çay satış mağazamızı açmışı olacağız. Her mağazamızın çeviresinde dikimini yaptırdığım yaş çay bitkisinin bulunduğu yeşillik ve güzellikte olmaya devam edecektir. İlgili ekiplerimiz Türkiye genelinde her ilde mağaza açmak için en verimli yer tespit ve fizibilite çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Müşterilerimizin ürünlerimize ve mağazalarımıza göstermiş oldukları yoğun ilgiye şahsım ve teşekkülümüz olarak teşekkürlerimi sunuyorum. ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER