Bakan Yardımcısı Aksu: önce ziyaret ardından açılışlara katıldı

Rize Merkez ve Güneysu İlçeleri ve Taşlıdere Vadisi Islahı 5. Kısım Projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katılım gösterdiği törenle hizmete alındı

Bakan Yardımcısı Aksu: önce ziyaret ardından açılışlara katıldı

CEVAHİR TOPALOĞLU

RİZE-Bir dizi açılışlar yapmak üzere Rize’ye gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa AKSU, Rize Belediyesi, ÇAYKUR Genel Müdürlüğü, Ak Parti İl Başkanlığı ve Rize Valiliğini, ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Ziyaretler, yapılacak olan açılışları gerçekleştirmek üzere sonlandırıldı.

Güneysu Taşlıdere Vadisi Islahı 5. Etap Hizmete Alma Töreni Gerçekleştirildi

Rize Merkez ve Güneysu İlçeleri ve Taşlıdere Vadisi Islahı 5. Kısım Projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katılım gösterdiği törenle hizmete alındı.

Törende Rize Valisi Kemal Çeber, Tarım Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Ak Parti İl Başkanı İshak Alim İlçe Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkanları hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmada “Bugüne kadar 58 ıslah projesini hayata geçirdiğimiz Rize'de açılışı yapılan tesisle 9 meskûn mahal ve bin dekar tarım alanı daha taşkın riskinden korunmuş oluyor. “ ifadelerini kullandı.

Rize Merkez ve Güneysu İlçeleri ve Taşlıdere Vadisi Islahı 5. Etap Hizmete Alma Töreni'nde yapılan çalışmalar hakkında konuşma yapan Vali Çeber, “Sayın Cumhurbaşkanım Tüm hemşerileriniz adına saygılarımı arz ediyorum. Sizin de söylediğiniz gibi bu yöre, bu coğrafya yıllarca taşkından, su baskınından ve selden çok çekmiş bir coğrafya. Bu anlamda bu yatırımlar çok önemli. Rize için çok önemli bir adımın açılışını yapıyoruz. Taşlıdere Havzası ıslahı 7 etaptan oluşuyor. Bugün 5.sini açıyoruz. Daha önce 4 etabı tamamlanmıştı. 6.sı ise yüzde 65’ler seviyesinde. 7.sininde ihalesi yapıldı. Bu faaliyet içerisinde yaklaşık 17 bin metre beton duvar, 2 bin metre betonarme duvar, 2 tane araç köprüsü, 3 tane geçirgen tensip, 351 tane menfez gibi çok değişik sanat yapıları da var. Göründüğü gibi övünebileceğimiz sevinebileceğimiz bir eserimiz oldu. Ben tekrar Hemşerileriniz adına Rizeliler adına, şahsım adına zatı devletlerinize, Sayın Bakanlarımıza ve Hükümetimize şükranlarımı teşekkürlerimi arz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen törende Yusufeli Barajı 3 Milyonuncu Beton Dökümü ve Bayburt Demirözü Sulamasının da açılışları yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2020, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER