'ATA SPORU' OKÇULUĞUN EĞİTİMİ VERİLİYOR

Okçuluk eğitimi veren Hasan Beşiroğlu'ndan bilgi alan Emen, bir süre eğitim kapsamında ok atma talimleri yaptı.

'ATA SPORU' OKÇULUĞUN EĞİTİMİ VERİLİYOR
PAZAR-Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜGVA Rize İl Temsilciliği arasında yapılan protokol kapsamında ilk olarak Pazar ilçesinde düzenlenen 'Geleneksel Okçuluk Eğitici Eğitimi' seminerine ilçedeki yönetici ve öğretmenler yoğun ilgi gösterdi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Pazar ilçesinde bu kapsamda açılan semineri ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti.
 
Okçuluk eğitimi veren Hasan Beşiroğlu'ndan bilgi alan Emen, bir süre eğitim kapsamında ok atma talimleri yaptı.
 
Protokol kapsamında ilki Pazar ilçesinde açılan 'Geleneksel Okçuluk Eğitici Eğitimi'nin ilerleyen zamanlarda diğer ilçelerde de açılacağı belirtildi. Seminerlerde sertifikalandırılan katılımcılar okullarında öğrencilere yönelik kurslar düzenleyerek, ata sporu okçuluğun tüm il genelinde yaygınlaştırılması sağlayacak.
 
Protokol süresince yapılacak faaliyetler arasında okullarda geleneksel okçuluk eğitimlerinin yapılması, il düzeyinde turnuvalar düzenlenmesi, ulusal düzeyde düzenlenen müsabakalara takım ve birey olarak katılım sağlanması gibi bir çok faaliyetin yer aldığı aktarıldı.
 
Gerçekleştirilecek faaliyetlerde asıl hedef ise öğrencilerin milli ve manevi duygularının gelişimine katkı sağlamak, spor yaparak öğrencilere başarılı ve disiplinli çalışma alışkanlığı kazandırmak, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmek ve Rize genelinde sportif aktiviteler aracılığı ile öğrencileri ve okulları eğitim sürecine aktif olarak dahil etmek olarak belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2022, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER