Aslan'dan 10 Mart Mesajı

Bu duygular ile ilçemizin Pazar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu uğurda canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm Pazarlı hemşehrilerime saygılar sunuyorum.

Aslan'dan 10 Mart Mesajı
Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan Pazar'ın Düşman İşgalinden Kurtluşunun 98.Yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.
Aslan "Bugün, 10 Mart’da Cennet Vatanımızın, eşsiz beldesi güzel Pazar’ımızın karanlığı yırtdığı, düşman işgalinden kurtulduğu şeref ve gurur günüdür. Pazar’ın mazisinde 4 Mart 1916’dan başlayarak 10 Mart 1918’e kadar yaşadığı o kara günleri hatırlamak ve kurtuluşu büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlamada ki amacımız geçmişte yaşanan olaylar, cereyan eden acı hadiseler nedeniyle yeni düşmanlı
klar üretmek değildir. Amacımız yaşanılan tarihin muhasebesini yapmak, yeni nesil olarak dersler çıkarmak ve gelecekte bu tür acılar yaşamamak için her şarta karşı hazır olmaktır.

Tarihe baktığımızda aziz vatanımızın ve ilçemizin kurtuluşu için verilen mücadeleler, asırlardır hürriyeti uğruna çok cefa çeken Türk Milletinin hür ve müstakil yaşama iradesinin müşahhas bir örneğidir. Tüm bir millet olarak bu irade ve kararlılığımızın halen var olduğunu ve var olacağını haykırmak isterim. Uluslararası kamuoyunda, dünya ölçeğinde farklı güç odaklarınca yapılan planlar ortaya çıktığını gördükçe, bu planların benzerlerinin geçmişte de yapıldığını hatırlayıp, bugün de zinde ve hazırlıklı olmamız gereği açıktır. Bu duygular ile ilçemizin Pazar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu uğurda canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm Pazarlı hemşehrilerime saygılar sunuyorum" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2016, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER