ALİM:ÇAYKURSPOR’DA YETİŞEN DÜNYA ŞAMPİYONU GÜRŞCİYİ TEBRİK ETTİ

Çaykur Genel Müdür Vekili, Yönetim Kurulu ve Çaykurspor Kulübü Başkanı Yusuf Ziya ALİM, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta düzenlenen, Greko-Romen Güreş Bireysel Dünya Şampiyonasında 82 kiloda dünya ikincisi olan Salih AYDIN’nı makamında kabul ederek tebrik etti.

ALİM:ÇAYKURSPOR’DA YETİŞEN DÜNYA ŞAMPİYONU GÜRŞCİYİ TEBRİK ETTİ

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Çaykurspor Kulübünde güreşe başlayan Salih AYDIN’ı kabul eden, Çaykur Genel Müdür Vekili, Çaykurspor Kulübü Başkanı Yusuf Ziya ALİM, “Çocuk yaşta Çaykurspor güreş kulübümüzde güreş sporu yapmaya başlayan, üstün kabiliyeti, disiplinli çalışması ve güzel ahlakıyla 15 yaşında itibaren önce Yıldızlar güreş takımında Türkiye şampiyonluğu başarısını eden, akabinde gençler ve büyüklerde 2017 yılından itibaren kulübümüz sporcusu olarak yurtiçi ve yurtdışında yapılan Greko- Romen güreş yarışmalarında hemen her yıl ülkemize, kulübümüze ve Rize’mize bir hayli şampiyonluklar kazandıran, milli güreşçimiz Salih AYDIN kardeşimiz en son Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta gerçekleşen Greko-Romen güreş dünya şampiyonasında 23 yaşında ülkemize ve Rize’mize dünya ikinciliği gibi önemli bir başarıyı kazandırmıştır. Geçmişte, Türkiye’ye Olimpiyat Şampiyonluğu kazandıran Çaykursporlu güreşçimiz sn. Mehmet Akif Pirim bey ve yine geçmişte ülkemize Avrupa ve Dünya şampiyonlukları kazandıran Çaykurspor kulübümüzün bir diğer eski güreşçisi olan Selçuk Çebi bey ve daha bir çok başarılı şampiyonluklar elde eden kulübümüzün sporcuları yetiştiren Çaykurspor güreş antrenörü Rüstem Koyuncu beyi ve diğer tüm antrenör ve sporcularımızda tebrik ediyorum. Onlardan da Salih Aydın kardeşimizin elde etmiş olduğu bu önemli şampiyonlukları bekliyoruz. Çaykurspor’da yıllardır ata sporumuz güreşte Türk’ün gücünü dünyaya gösteren en son sporcumuz Salih AYDIN olmuştur. Yakın gelecekte yapılacak olan dünya olimpiyat şampiyonasında Türkiye’ye dünya şampiyonluğunu kazandırıp, ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal marşımızı dinletme başarısını elde edecek olan sporcularımızla gurur duyuyoruz. Dünya ikincisi güreşçimizin antrenörünü, TGF’yi, ailesini ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Çaykur Genel Müdürü ve Çaykurspor Kulübü Başkanına çiçek takdim eden, Greko-Romen güreş dünya şampiyonu Salih AYDIN’na, Genel Müdür ve Kulüp Başkanı ALİM tarafından başarı plaketi ve çeşitli hediyeler verildi. Dünya şampiyonu güreş sporcusu Salih Aydın’ın ALİM’i ziyaretine, Çaykur İdari ve Sosyal İşler Daire Başkanı Erdinç Hatinoğlu, Şampiyon Salih Aydın’ı yetiştiren, Çaykurspor Kulübü Güreş Antrenörü Rüstem Koyuncu eşlik ettiler. Haber: Bayram Ali Kavalcı-

Fotoğraflar: Mehmet Kaptan Erbaş.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER