9 yıl önce başlanan 10 numara projede sona geliniyor

Yapımına 2014 yılında başlanan, Rize Belediyesi’nin 10 numara projeleri arasında yer alan Isırlık Tabiat Parkı’nda son geliniyor.

9 yıl önce başlanan 10 numara projede sona geliniyor
HABER:ARZU ERBAŞ
Rize Belediyesi’nin 10 numara projeleri arasında yer alan ve yapımına 2014 yılında başlanan Isırlık Tabiat Parkı’nda sona geliniyor.

9 yıldır çalışmaların devam ettiği Isırlık Tabiat Parkında Rahmi Metin’in belediye başkanı seçilmesi ile hızlı bir çalışa dönemine girilerek tamamlanma aşamasına getirildi.

Şehir merkezine 4 kilometre mesafede 550 rakımda yer alan Isırlık, Tarım ve Orman Bakanlığının 02.04.2015 tarihli oluru ile Tabiat Parkı olarak ilan edilmişti. 12 hektarlık alana sahip tabiat parkı, içerisinde birçok endemik bitkiyi barındırırken, vatandaşların sosyal ve kültürel açıdan vakit geçirebilecekleri bir yer olarak dizayn edildi. Isırlık Tabiat Parkı, biyolojik göleti, kuş gözlem evi, sosyal dinlenme alanları, restoranları, endemik bitki türleri, fotoğraflık manzarası ve yapımına başlanan hayvanat bahçesi ile ziyaretçilerin sosyal kültürel ve turizm anlamında pek çok ihtiyacına cevap veriyor. Son olarak yaklaşık 2000 metrekareyi kapsayacak alanda Hayvanat Bahçesi ve Midilli çiftliğinin kurulması için çalışmalar devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER