81 ilde Kitap okuyoruz.Rize'de kutlandı

Derneği Rize Şube Başkanlığınca bugün, Rize Merkez Deniz caddesinde saat 13. 00- 13.30 arasında “81 İlde Kitap okuyoruz” sloganı ile okuma etkinliği gerçekleştirildi.

81 ilde Kitap okuyoruz.Rize'de kutlandı

50.Kütüphane Haftası Kutlama Programı çerçevesinde, T.C. Rize Valiliği (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü-İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü), Rize Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü (Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Kültür ve Edebiyat Kulübü, Medeniyet Kulübü, Fütüvvet Kulübü, Bilim ve Teknoloji Kulübü), ÇAYKUR Genel Müdürlüğü, Rize Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Türk Kütüphaneciler Derneği Rize Şube Başkanlığınca bugün, Rize Merkez Deniz caddesinde saat 13. 00- 13.30 arasında “81 İlde Kitap okuyoruz” sloganı ile okuma etkinliği gerçekleştirildi.


“81 İlde Kitap Okuyoruz” sloganı ile kitap okuma etkinliğine Rize Valisi Nurullah ÇAKIR, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, AKPARTİ İl Başkanı Hikmet AYAR, İl Genel Meclis üyelerinin yanı sıra, Rize’de Deniz caddesinde topluca ve sessizce kitap okuma etkinliğine vatandaşların öğrencilerin ve basın mensuplarının ilgisi büyük oldu.

Deniz caddesinde düzenlenen etkinlikte çocuklarla kitap okuyan Rize Belediye Başkanı Prof.Dr.Reşat KASAP, basın’a yaptığı açıklamada ; Okumak eskilerden günümüze gelen bir alışkanlıktır. İnsanlar okumakla kendini geliştirir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Kütüphane Haftası Kutlama etkinliği 81 ilde olduğu gibi ilimizde de kutlanıyor. Doğru okumak, doğru bakabilmek, doğru yorumlamak ve katkıda bulunabilmek en başta kendimizi daha sonrada etrafımızı rahatlatacaktır. Her yaştaki insanın kitap okuması gerektiğini vurgulayan Kasap, özellikle Gençlerimiz’e tavsiyem Okuma alışkanlığını kendilerine prensip haline getirmeleridir diye konuştu.


Program Şiir, Kompozisyon , en çok kitap okuyanlara verilen ödüller ve Çaykur İlköğretim Okulu Öğrencilerinin Folklor gösterileri ile sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2014, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER